ABD IŞID’i vurdu!

ABD IŞID’i vurdu!

ABD’den IŞİD’e ilk hava saldırısı gerçekleşti. Pentagon’dan yapılan açıklamada Erbil’i tehdit eden mobil bir top bataryasının hedef alındığı kaydedildi. Pentagon Sözcüsü John Kirby, ABD savaş uçaklarının Erbil yakınlarında IŞİD hedeflerini vurduğunu açıkladı.

Kirby, ABD’ye ait 2 adet F/A 18 uçağın, Kuzey Irak’ta, Erbil yakınlarında bulunan IŞİD topçusunu, lazer güdümlü 2 bomba ile vurduğunu açıkladı.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü John Kirby, “ABD savaş uçakları, bu sabah 06.45’te IŞİD teröristlerinin belirli hedeflerine saldırı düzenledi. İki F/A 18 uçağı, Erbil yakınlarında Kürt kuvvetlerini vurmada kullanılan hareketli topçu birliğine yönelik olarak bombardıman gerçekleştirdi” dedi.

Yapılan açıklamada, kararının Başkan Barack Obama’nın verdiği yetkiyle ABD Merkez Komutanlığı’nca alındığı vurgulanırken, “Başkan’ın da açık olarak ifade ettiği gibi, ABD ordusu, personeline ve tesislerine tehdit oluşturabilecek IŞİD unsurlarını vurmaya devam edecek” denildi.
 


İlgili yazılar

Sinirlioğlu: Esad 6 ay sonra görevini devredecek!

Dışişleri Bakanı Sinirlioğlu, “Esad, yeni hükümet kurulup tüm yürütme yetkilerini devraldıktan sonra bu 6 aylık geçiş döneminde, üzerinde mutabık kalınan

Rus üniversiteleri de krizin parçası oldu!

Rusya Devlet Başkanı Putin’in gerginliği tırmandırma politikası sürüyor. Ticari ambargodan sonra Rus Üniversiteleri de  Türkiye’deki üniversitelerle ilişkilerini dondurma kararı aldı.

Kabe’yi yıkma kararı aldılar

Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü, el-Anbar şehrinin çöllerinden geçerek Suudi Arabistan’ın “Arur” şehrini kontrolleri altına alarak Allah’ın

Bir Cevap Yazın