Bayık’a göre açılım süreci bitti!

Bayık’a göre açılım süreci bitti!

KCK Yürütme Konseyi Başkanı Cemil Bayık, Kobani gösterilerinde Kürtlerin ölmeye devam etmesi durumunda, yeniden silahlı mücadeleye başlayacaklarını söyledi. Kobani’de IŞİD ile savaşamayan PKK silahlı militanlarını Türkiye’ye gönderdi. Alman 1. Devlet Televizyonu ARD’nin internet sitesinde Cemil Bayık ile yapılan bir röportaj metni yayınlandı. Röportajı  yapan ARD muhabiri Reinhard Baumgarten’e, Bayık’ın “Silahlı militanları yeniden Türkiye’ye gönderdik” dediği ileri sürüldü.

Kandil’de konuştuğu belirtilen KCK Yürütme Konseyi Başkanı Cemil Bayık’ın Kobani gösterilerinde Kürtlerin ölmeye devam etmesi durumunda, yeniden silahlı mücadeleye başlayacaklarını söylediği  ve  “Eğer böyle devam ederse, gerilla, halkımızı korumak için savaşacaktır. Gerillanın asıl görevi, halkı savunmaktır” dediği aktarıldı.

TÜRKİYE SORUMLU

Haberde, Kobani’de yaşananlar ve Türkiye’de olanlardan hükümeti sorumlu tuttuğunu belirten Bayık’ın 2 yıldan bu yana sürdürülen çözüm süreci görüşmelerinden umutsuz olduğunu söylediği ifade edildi. sürüldü.

ARD’nin haberinde Bayık’ın “Hükümet Doğu ve Güneydoğu’da askeri yığınak yapmayı sürdürdüğü için biz de harekete geçtik. Türkiye politikalarını aynen sürdürdüğü için biz de silahlı birliklerimizi Türkiye’ye geri gönderdik. Büyük Millet Meclisi’nde Suriye ve Irak tezkeresinin kabulü bize göre savaş ilanı anlamına geliyor. Tezkerede IŞİD sözü neredeyse hiç geçmiyor. Tezkere ile PKK’ya açıktan savaş ilan edilmiştir. Tezkerenin kabulüyle Türkiye barış sürecini sona erdirmiştir” dediği ileri sürüldü.


İlgili yazılar

CHP Atatürk için mevlut okuttu.

CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 76. yıldönümü nedeniyle öğle namazına müteakiben Eminönü Yeni Camii’nde Mevlid-i

Davutoğlu ve Akdoğan’ın arasına karakedi girdi

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde oluşturulan, “Yatırımları İzleme Dairesi” ile ekonomi alanındaki yetkililerine “örtülü” olarak el konan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, “çözüm süreci”, “atamalar”

Ankara ve İstanbul’u sel aldı

İklim değişikliğinin sonucu olarak değerlendirilen düzensiz yağmur yağışı, hayatı zora sokuyor

Bir Cevap Yazın