Bir Halk Oylaması Da Barzani’den

Bir Halk Oylaması Da Barzani’den

Kuzey Irak Kürt yönetimi başkanı Mesut Barzani’nin Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’e “Haberi bizden duyun istedik. Kürdistan Bölgesi’nde bağımsızlık için referandum yapacağız” dediği iddia edildi.

Yönetime yakın yayın organı Rudaw’a konuşan Irak Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkan Yardımcısı Hemin Hewraminin başkanlığın internet sayfasında paylaşılan açıklamasına göre Barzani görüşmede, “Yakın bir gelecekte referandum yapacağız. Bütün dünya Kürdistan halkının isteği ve geleceğini tayin etme kararından haberdar olsun” dediğini aktardı.
BM Genel Sekreteri’nin ise bu açıklamaya “Bu kadar zorluklar ve sıkıntılara rağmen yüz binlerce göçmeni misafir etmeniz takdire şayan” diye karşılık verdiği belirtildi.
Peşmerge güçlerinin IŞİD karşısınaki mücadelesini de öven Guterres’e Barzani’nin, “Göçmenlere yardım etmek milli ve insani bir görevdir. Hiçbir gerekçeyle bu görevi yerine getirmezlik olmaz.IŞİD efsanesinin Peşmerge elinde son bulması gurur verici” yanıtını verdiği anlatıldı.


İlgili yazılar

Mikrofon açık kalınca…

CHP, Parti Meclisi toplantısı öncesi Kılıçdaroğlu’nun Gürsel Tekin ile konuşması açık kalan mikrofondan duyuldu. İşte o konuşma… Toplantı öncesinde Kılıçdaroğlu

Figen Yüksekdağ’ın Vekilliği Düştü!

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliği düştü. Halen, terör örgütüne yardım ve yataklıktan tutuklu olan Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliği düşürülmesi

HÜKÜMET İSTİFA EDECEKLERE GÖZDAĞI VERİYOR

Cengiz Aldemir SÖZCÜ.com.tr Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in AKP’den istifa milletvekilleri aleyhinde kaset üretildiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Bir Cevap Yazın