BU GİDİŞ İYİ BİR GİDİŞ DEĞİL USTA

BU GİDİŞ İYİ BİR GİDİŞ DEĞİL USTA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’ye ait düşürülen uçağa ilişkin “Bugün yine bir Haşhaşi Suriye uçağı bizim hava sahamızı ihlal etti. F16’larımız kalktı uçağı vurdu. Eğer sen beni hava sahamı ihlal edecek olursan bundan sonra bizim tokadımız ağır olacak. Ben başta olmak üzere Genelkurmay Başkanımız olmak üzere, silahlı kuvvetlerimizi, o şerefli pilotlarımızı huzurlarınızda tebrik ediyorum” dedi. Kocaeli Perşembe Pazar Alanı’nda düzenlenen mitingde halka hitap eden Erdoğan, “15’inden sonra şu yayınlanacak, 20’sinden sonra şu, 25’inden sonra şunu yayınlayacaklar. Yahu, bizim abdestimizden şüphemiz yok. Namazmından da şüphemiz olmaz. Çiğ yemedik, haram yemedik, karnımız ağrımaz hiçbir korkumuz yok, asla boyun eğmeyiz. Ellerinde ne varsa çıkarsınlar. Nasıl montaj yaparlarsa yapsınlar” dedi.

“EĞER BİR HAİN VARSA SENSİN SEN”

Gülen’e de yüklenen Erdoğan, “Pensilvanya’daki zat benim için ne diyor; ‘o uzun diyor hainlik yaptı bize.’ Eğer bir hain varsa sensin sen. En büyük hainliği sen yapıyorsun? Eğer dürüstsen, suçun yoksa niçin 99’da buradan kaçıp gittin? Ne diyor ‘inzivaya çekiliyormuş Pansivanya’da.’ İnziva için İstanbul’dan, Kocaeli’den daha güzel yer olur mu? Bizim Konya’mız, Erzurum’umuz var gel orada inzivaya çekil. Bunlarda olmuyorsa Mekke’de, Medine’de çekil. Ama oralar işine gelmiyor. Türkiye Cumhuriyetine kafa tutmak neymiş bunlara mutlaka göstereceğiz. Çanakkale’de dünyanın en güçlü ordularına karşı geri adım atmadık. Bu ahlaksızlık karşısında da asala geri adım atmayacağız. Uluslararası odakların paşası olan bu Pansilvanya, bu hainlere, bu haşhaşilere asla bırakmayacağız” diye konuştu.

-“PİLOTLARIMIZI TEBRİK EDİYORUM”-

Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’ye ait düşürülen uçağa ilişkin, “Bugün yine bir Haşhaşi Suriye uçağı bizim hava sahamızı ihlal etti. F16’larımız kalktı uçağı vurdu. Eğer sen beni hava sahamı ihlal edecek olursan bundan sonra bizim tokadımız ağır olacak. Ben başta olmak üzere Genelkurmay Başkanımız olmak üzere, silahlı kuvvetlerimizi, o şerefli pilotlarımızı huzurlarınızda tebrik ediyorum. Hava kuvvetlerimizi tebrik ediyorum. Biz siyaseti yerinde yapacağız” dedi.

“GEL BU MEYDANLARDA BU BAYRAĞI YASAKLA”

Bayrak reklamına ilişkin tepkilere de değinen Erdoğan, “Neymiş bayrakla reklam yapılmazmış. Ya bütün partiler yapsın ya. Bu bizim bayrağımız ya. Bu reklam aracı değil. Hadi gel bu meydanlarda bu bayrağı yasakla. Ya böyle bir yargı olur mu? Nasıl bir yargı anlamıyorum ben. Orada o bayrak dalgalanırken oraya hücum eden bir millet var. Bugün baktım bir gazete bir ahlaksız yayın. Kalkıyor onu farklı bir şekilde karikatürize ediyor. Bunları biz yutmayız. Şunu unutmayın, millet eğilmez Türkiye yenilmez” dedi.
Milletin AK Parti’ye sahip çıktığını ve sandık sonucu belli oldukça şimdiden bahaneler üretildiğini vurgulayan Erdoğan, “Yalanlar üretmeye başladılar, sandıkta hile yapılacak demeye başladılar. Kendi yapabileceklerini konuşuyorlar şimdi. Sakın ha oy pusulalarına yazı mazı yazmayın. Oraya evet mührünü AK Parti’nin amblemine vurun. Aksi taktirde herhangi bir yazı oy pusulasını geçersiz hale getirir” dedi.

“HAŞHAŞİLERİN SANDIKTA HİLE YAPMALARINA MÜSAADE ETMEYİN”

Herkesin sandığa giderek oy kullanması gerektiğini belirten Erdoğan, “Oy, sandık namusumuzdur. Bu haşhaşilerin sandıkta hile yapmalarına asla müsaade etmeyin. Oy verme sırasında en küçük bir olumsuzlukla karşılaşırsanız lütfen hiç çekinmeden oradaki güvenlik birimlerimize haber verin” İfadelerini kullandı.


İlgili yazılar

Ülkücüler bu gerçekleri biliyor mu?

Çin son 20 yılda yaptığı ekonomik ve siyasi sıçrama ile adından en çok söz ettiren bir ülke haline geldi. Afrika

Kaçak mercedesleri vekillere satmışlar

Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerince yapılan ön hazırlıkla ilgili adli soruşturma başlattı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen

Sedef Adası da talana açıldı?

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, Sedef adasının SİT alanı ve imara kapalı olmasına rağmen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından izin verilmesini meclis gündemine

Bir Cevap Yazın