Burayı umumhaneye çevirmeye hakkınız yok!

Burayı umumhaneye çevirmeye hakkınız yok!

Fransa’nın önemli  kentelerinden biri olan Marsilya’da bir haftadan bu yana eylem yapıp IŞİD’i protesto eden Kürt eylemcilere Marsilya Valisi, Kabine Direktörü Gilles Gray’ın “Fransa’dan defolup Irak’ta ve Suriye’de İslam devletine karşı savaşın” dedi.
Marsilya marinasına çadır kurarak eylemlerini sürdüren PKK sempatizanları ile görüşmek üzere gelen kabine direktörü Gilles Gray’in konuşmalar başladıktan bir süre sonra sinirlenerek eylemcilere “izinsiz gösteri yapıyorsunuz, Marsilya’yı ke…ye çevirmeye hakkınız yok. Defolup gidin IŞİD ile Irak ve Suriye’de savaşın” dediği belirtildi.

Valinin bu konuşması  La Marseillese gazetesinde haber oldu. gazetenin haberinde ses kayıtlarının da bulunduğıu ifade edildi.

Bu sert tepki sonrası göstericilerin “Bize ancak Fransa yardım edebilir, bunun için imza topluyoruz” diye savunma yaptığı  Gray’in ise  “Burası Fransa, Kürdistan değil, akrabalarınız, kardeşleriniz orada, Marsilya’yı karıştıracağınıza defolup gidin oraları karıştırın” yanıtı verdiği  belirtildi.

Bu açıklamadan sonra çadırın kaldırıldığı ancak  Gilles Gray hakkında içişleri bakanlığının ’Açıklama’ beklediği ve bu konuşmaların direktörün şahsi görüşü olup Fransa devletini bağlamadığı ifade edildi.


İlgili yazılar

Seçim öncesi vergi borcu silinecek

Başbakan Erdoğan ekonomi kurmaylarıyla yaptığı topalntıda, seçim öncesi, vergi, prim. su, elektrik borçlarının silinmesi veya yeniden yapılandırılması için çalışma başlatılmasını istedi.

Kamuda saat ve çikolata yasak

TBMM’de 4 eski bakan hakkında kurulan soruşturma komisyonunda rüşvet ve yolsuzluk iddiasına konu olan  saat, piyano, çikolata ve ayakkabı kutusu,

Hükümet taşeron işçilerle ilgili taslak hazırlıyor

CHP’nin seçim bildirgesini açıklamasından sonra hükümette başlayan panik devam ediyor. Emeklilere yılda iki ikramiye sözünün ardından  maaşı bin liranın altında

Bir Cevap Yazın