DUY DA İNANMA!..

DUY DA İNANMA!..

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın 17 Aralık’tan sonra yurt dışına çıkan işadamlarına ilişkin bilgi edinme talebine Emniyet Genel Müdürlüğü’nden, “Ülkemize yapılan yolcu giriş-çıkış kayıtları şahısların yurt dışına yapmış oldukları giriş-çıkış kayıtlarının tümünü içerdiğinden, bu veriler kişisel bilgiler arasına girmekte olup, kişilerin rızası dışında üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır” yanıtı geldi.
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde Adalet Bakanlığı’na yapmış olduğu başvuruda, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu ardından yurt dışına çıkan işadamlarını sordu.
Tanal’ın başvurusu Emniyet Genel Müdürlüğü Yabancılar Hudut İltica Dairesi Başkan Yrd. Orhan Çerçi tarafından yanıtlandı.
Çerçi, ülkeye yapılan yolcu giriş-çıkış kayıtlarının şahısların yurt dışına yapmış oldukları giriş-çıkış kayıtlarının tümünü içerdiğinden, bu verilerin kişisel bilgiler arasına girdiğini, kişilerin rızası dışında üçüncü şahıslarla paylaşılmadığını bildirdi.
Çerçi, ülkeye yapılan yolcu giriş-çıkış kayıtlarının haklarındaki açılmış olan bir soruşturma ya da kovuşturma nedeniyle ilgili mahkemelere verildiğini de ifade etti.
Çerçi, “Diğer taraftan, hudut kapılarımızda vatandaşlarımızın ve yabancıların hangi ülkeden geldikleri veya hangi ülkeye gidecekleri ile meslek bilgileri vb. hakkında sistemimizde herhangi bir kayıt tutulmamaktadır” dedi.


İlgili yazılar

Fetullah Gülen Cemaatine yönelik ilk operasyon Adana’dan başladı. Yasa dışı telefon dinleme iddiaları ile ilgili aralarında Emniyet Müdür eski Yardımcısı

AKP 7 haziran seçim sonuçlarına ulaşamayacak?

7 haziran seçiminde oy kaybeden ve tek başına iktidar olamayınca Erdoğan’ın talimatıyla yeniden seçime gitme kararı alan  AKP’nin oyları eriyor.

Galatasaray’da Prnadelli dönemi başladı

Galatasaray’da Mancini’den boşalan teknik direktörlük görevine Prandelli iki yıllık sözleşme imzaladı. İmza töreninden  konuşan başkank Ünal Aysal  “Galatasaray, Türkiye’nin Batı’ya

Bir Cevap Yazın