ERDOĞAN ÜLKEYİ MACERAYA SÜRÜKLEYEBİLİR

ERDOĞAN ÜLKEYİ MACERAYA SÜRÜKLEYEBİLİR

CHP Genel Başkan yardımcısı Haluk Koç, Suriye’ye ait olan uçağın düşürülmesine ilişkin, “İçeride bunalan diktatör, en son çare olarak bu tip ön hazırlığı yapılmış maceralara ülkeyi sürükleyebilir” dedi.
Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Koç, Suriye sınırında yaşanan olayın vahim ve düşündürücü olduğunu belirterek, “Seçimlere bir hafta kala, yolsuzluk, hırsızlık ve rüşvet olaylarının altında ezilen hükümet ve başçalanın, kendisini kurtarmak ve gündemi değiştirmek için, değişik ve tehlikeli maceralara girişebileceğini söylemiştik” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir TV programında, böylesi bir tehlikeye dikkat çektiğini ve olası provokasyonlara karşı halkı ve bilhassa Genelkurmay Başkanı’nı uyardığını belirten Koç, “Maalesef bu iktidarın beslediği gözü dönmüş radikal teröristler önce Niğde’de bir polis, bir astsubay ve bir yurttaşımızı şehit etmişlerdi. Şimdi sınırda, Suriye toprakları içerisinde angajman kuralları içinde olup olmadığı tartışmalı koşullarda bir Suriye uçağı düşürülmüştür. İçeride bunalan diktatör, en son çare olarak bu tip ön hazırlığı yapılmış maceralara ülkeyi sürükleyebilir” ifadelerini kullandı.

“HEPİNİZ AĞIR BİR VEBAL ALTINDASINIZ”

“Bu gözü dönmüş iktidarı ve ruh hali artık sağlıklı görünmeyen başındaki zatı uyarıyoruz” diyen Koç açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Boyundan büyük maceralara girişme. Türkiye’yi ve milletimizi özel hırslarına ve korkularına alet etmek yanlışlığına kalkma. Bu pis planları kim yapıyor ve aklına sokuyorsa, biliniz ki hepiniz ağır bir vebal altındasınız. Türk halkı Suriye halkı ile kardeştir ve provokasyonla olası bir çatışma istememektedir . Hırsızlık ve yolsuzluğun yanında, savaş kışkırtıcılığı da ağır bir suçtur. Bu milletin yakasından düşeceksiniz. Az kaldı; bütün pislikleriniz ve hain planınızla sandıkta yok olacaksınız.”


İlgili yazılar

Rus üniversiteleri de krizin parçası oldu!

Rusya Devlet Başkanı Putin’in gerginliği tırmandırma politikası sürüyor. Ticari ambargodan sonra Rus Üniversiteleri de  Türkiye’deki üniversitelerle ilişkilerini dondurma kararı aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “17 Aralık Şeb-i Arus günü, Mevlana’nın hakka yürüdüğü gün bütün bir Türkiye değişti ve yeni bir tablo çıktı ortaya. Türkiye Cumhuriyeti’nde hükümet koltuğunda oturanların devleti nasıl soydukları ortaya çıktı, Allah büyük ya çıktı ortaya” dedi.

77 milyonu fişleyen ‘DEVA’ Meclis gündeminde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün grup konuşmasında dile getirdiği ve 77 milyon vatandaşın emniyet istihbarat tarafından fişlenmesini sağlayan Detaylı

Bir Cevap Yazın