Esad yeniden aday oldu

Esad yeniden aday oldu

Başbakan Erdoğan’ın, dinci terör örgütleri aracılığı ile savaş açtığı ve Davutoğlu’nun bir yıl içinde devrilir dediği  Beşar Esad devlet başkanlığına yeniden aday oldu Suriye Devlet Televizyonu, Beşar Esad’ın adaylık başvurusunu yaptığını duyurdu.  Suriye Halk Meclisi Başkanı Muhammed Cihad Lahham, Beşar Esad’ın yeniden devlet başkanlığına adaylık başvurusunda bulunduğunu bildirdi. Suriye resmi ajansı SANA’nın haberine göre, başkan Lahham, mecliste düzenlediği oturumda, Yüksek Anayasa Mahkemesinin Devlet Başkanı Beşar Esad’in yeni bir devlet başkanlığı dönemine adaylık başvurusunda bulunduğunu belirtti.

Suriye’de ilk devlet başkanlığı adaylığına, 2012 yılında Değişim ve Kurtuluş Halk Cephesi’nden Halep milletvekili seçilen Mahir Abdülhafız Haccar başvurmuştu.


İlgili yazılar

Sınır ilçelerindeki kaymakamlar tehdit altında

Suriye ve Irak’ın bir bölümünü İşgal altında tutan dinci terör örgütü IŞİD’in, sınıra yakın ilçelerdeki kaymakamları tehdit ettiği öne sürüldü.

KOÇ: Birlikte çalışmak birleşmek durumundayız

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Haluk Koç, İhsanoğlu’nun CHP’nin değil, halkın ortak adayı olduğunu belirterek, “Bu çerçevede değişik tartışmaların

Kerhen oy kullanmak!

Ali MANAZ Uzun süredir ingiltere’de yaşayan gazeteci dostum, arkadaşım, kardeşim Ali Manaz 10 ağustosta ilki yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçimi için

Bir Cevap Yazın