Gülen: Süreç bittiğinde bizden özür dileyecekler

Gülen: Süreç bittiğinde bizden özür dileyecekler

ABD’de yaşayan Fetullah Gülen  süreç bittiğinde bizden ‘özür dileyecekler’ iddiasında bulundu. Gülen su an yaşanan süreç için ise “öyle bir ölüm sessizliği yaşanıyor ki yok tepki, yok reaksiyon” dedi. Fethullah Gülen’in “Dünden Bugüne Fitneler ve Değerbilmez Kimseler” başlıklı yeni sohbeti herkul.org.’da yayınlandı. Gülen son sohbetinde yine dikkat çeken mesajlar verdi.

Gülen yaşanan bu süreç için “bütün bu mesâvîyi dilsiz şeytan hissiyle sessizce temaşa ediyorlar” diyerek “Dinliyorlar değil; dinleseler tepki verirler. Toplu iğneyle bile olsa birine dokunulsa tepki verir; fakat öyle bir ölüm sessizliği yaşanıyor ki yok tepki, yok reaksiyon” dedi. Açıklamasını Mehmet Akif Ersoy’un: “His yok, hareket yok, acı yok… Leş mi kesildin? / Hayret veriyorsun bana… Sen böyle değildin. / Kurtulmaya azmin, niye bilmem ki, süreksiz? / Kendin mi senin, yoksa, ümidin mi yüreksiz?”sözleriyle sürdürdü.

Gülen bu özür süreci için “Azıcık fırtınalar dindiğinde, azıcık bahar meltemleri esmeye başlayınca, hatta geceyse şayet, bir fecr-i kâzip zuhur ettikten sonra -daha şimdiden başlamış bazıları- nedamet ve özür dileme faslı gelecek Allah’ın izni ve inayetiyle. O zaman o örnek hareketin, o örnek camianın duruşu takdir edilecek. Böyle davranmanın güzelliği ve sövüp saymanın milletimize hiçbir şey kazandırmadığı anlaşılacak” ifadelerini kullandı.


İlgili yazılar

Erdoğan 2015 bütçesini onayladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2015 bütçesini onayladı. Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, ‘6583 sayılı ‘2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu’, 6584 sayılı ‘2013 Yılı

Külliye direnişinde mutlu son!

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un başlattığı, Külliye direnişinin 22.saatinde hem Külliye’nin kapısı açıldı hem de Başkan Kurt nikah kıydı.

Prof. İhsanoğlu ilk kez basının önünde

Muhalefetin Cumhurbaşkanlığı seçimi için ‘çatı aday’ olarak ismini açıkladığı Prof Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu  ilk kez basının önüne çıktı. Sarıyer, Yeniköy’deki

Bir Cevap Yazın