İNTERNET SANSÜRÜNE ALMANYA’DAN TEPKİ

İNTERNET SANSÜRÜNE ALMANYA’DAN TEPKİ

Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, internet yasasını imzalamasına, Almanya’dan ilk tepkiler gelmeye başladı. Stübgen, “İfade özgürlüğü gibi Avrupa Birliği sözleşmelerinin en önemli demokratik haklarından birini ihlal edenler Avrupa Birliği üyesi olamazlar” açıklamasını yaptı. Stübgen ayrıca “Avrupa Birliği’nin artık harekete geçmesi ve Türkiye ile AB üyelik müzakerelerini askıya alması gerektiğini” ifade etti.

Michael Stübgen “Türkiye’nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Avrupa Birliği’nin ifade ve basın özgürlüğü standartlarından her geçen gün daha fazla uzaklaştığını kabul etmeliyiz” dedi. Avrupa politikaları sözcüsü Stübgen, “Erdoğan’ın, göstericiler ve siyasi muhaliflerine karşı yaklaşımının, Almanya ziyaretinde tekrar yükselttiği Türkiye’nin AB üyeliğine destek verilmesi talebiyle tam bir zıtlık oluşturduğuna” işaret etti.

KAYNAK:(GUNDEM.DW)


İlgili yazılar

Böke: Mekteb-İ Mülkiye Yok Edildi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve  sözcü  Doç. Dr. Selin Sayek Böke  son yayınlanan kararname ile üniversitelere büyük darbe indirildiğini söyledi.

Mangal yürekli bir adam: Kamer Genç

12 Eylül’den sonraki günler, TBMM, siyasi partiler, dernekler, sendikalar dağıtılmış, yöneticileri gözaltına alınmış, spor salonları mahkeme yapılarak yargılamalar başlatılmıştı. Yüzbinlerce

Mimarlar Türkiye turuna hazırlanıyor

Mimarlar Atatürk Orman Çiftliği mücadelesini anlatmak amacıyla gelen davetler üzerine Türkiye’yi dolaşarak panel forumlar düzenliyor. “AOÇ ve Kaçak Saray Mücadelesi

Bir Cevap Yazın