İRAN’DAN RUSYA’YA  TAM DESTEK

İRAN’DAN RUSYA’YA TAM DESTEK

Batılı ülkelerin Kırım işgali nedeniyle Rusya’ya ambargo uygulayabileceğini öne sürdüğü bir sırada İran’ın Moskova Büyükelçisi Mehdi Senai’nin Rusya’ya verdiği “Batı’nın ambargolarından korkmayın” mesajı dikkat çekti.

Büyükelçi Senai, Batı’nın İran’a uygulamakta olduğu ambargoların olduğundan daha fazla abartıldığını, Moskova’nın herhangi bir endişe taşımadan Tahran ile ekonomik alanda daha sıkı bir işbirliği sürecine girebileceğini ifade etti.
Rusya’nın Sesi’ne göre, Rusya Bilimler Akademisi bünyesinde faaliyet gösteren Doğu Bilimleri Enstitüsü’nün düzenlediği konferansta konuşan Büyükelçi şunları söyledi:
“Öyle görünüyor ki, ambargoların psikolojik etkisi ve ABD ile Batı’nın uluslararası ekonomik kurumlara yaptığı baskı, bu yaptırımların bizzat kendisinden daha fazla etki yaratmaktadır. Rusya Federasyonu’ndaki ticari ve ekonomik kurumların tamamını İran ile daha sıkı işbirliği yapmaya çağırıyorum. İran’a karşı uygulanmakta olan ambargoların etrafındaki psikolojik atmosfer artık dağılmaya başlamıştır. Umuyoruz ki, dost olan ülkelerimizin ticari ve ekonomik kurumları bu işbirliği sürecinde geride kalmayacaktır.”


İlgili yazılar

DEPREM UYUTMADI !!!

DEPREM UYUTMADI !!! Akdeniz’in Mersin Körfezi açıklarında meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem hissedildiği güney sahilindeki illerde vatandaşları sokağa döktü. T.C.

Türkiye İle İsrail Anlaştı!

Türkiye ile İsrail anlaştı. Anlaşmayı her iki ülkenin başbakanları açıklayacak. Erdoğan’ın one minut ve ardından 2010’da 9 Türk’ün öldüğü Mavi Marmara

Davutoğlu: Kimse AKP’yi Dizayn Edemez

Terör gerekçesiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını  iki yıldır kutlamayan hükümet Osmanlı’nın İngilizlere karşı 1915 de kazandığı son

Bir Cevap Yazın