İRAN’DAN RUSYA’YA  TAM DESTEK

İRAN’DAN RUSYA’YA TAM DESTEK

Batılı ülkelerin Kırım işgali nedeniyle Rusya’ya ambargo uygulayabileceğini öne sürdüğü bir sırada İran’ın Moskova Büyükelçisi Mehdi Senai’nin Rusya’ya verdiği “Batı’nın ambargolarından korkmayın” mesajı dikkat çekti.

Büyükelçi Senai, Batı’nın İran’a uygulamakta olduğu ambargoların olduğundan daha fazla abartıldığını, Moskova’nın herhangi bir endişe taşımadan Tahran ile ekonomik alanda daha sıkı bir işbirliği sürecine girebileceğini ifade etti.
Rusya’nın Sesi’ne göre, Rusya Bilimler Akademisi bünyesinde faaliyet gösteren Doğu Bilimleri Enstitüsü’nün düzenlediği konferansta konuşan Büyükelçi şunları söyledi:
“Öyle görünüyor ki, ambargoların psikolojik etkisi ve ABD ile Batı’nın uluslararası ekonomik kurumlara yaptığı baskı, bu yaptırımların bizzat kendisinden daha fazla etki yaratmaktadır. Rusya Federasyonu’ndaki ticari ve ekonomik kurumların tamamını İran ile daha sıkı işbirliği yapmaya çağırıyorum. İran’a karşı uygulanmakta olan ambargoların etrafındaki psikolojik atmosfer artık dağılmaya başlamıştır. Umuyoruz ki, dost olan ülkelerimizin ticari ve ekonomik kurumları bu işbirliği sürecinde geride kalmayacaktır.”


İlgili yazılar

BAKAN AÇIKLADI

Yenilenen Türkiye Diri Fay Haritası’nın ardından Türkiye Sismotektonik Haritası çıkarılması için harekete geçildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,

Gazi Üniversitesi BBG evi gibi

Merkezi İstanbul’da bulunan Mobbingder Genel Merkezi’nin  Gazi Üniversitesi’nde yaptığı  mobing anketinde ürkütücü sonuçlar ortaya çıktı. Çok sayıda öğretim görevlisi ve

Vekil tek başına eylem yapıyor

Meclis Başkanı Çiçek yeni binaya geçmeyen Isparta Milletvekili Öner’i uyardı.

Bir Cevap Yazın