IŞİD’e militan hazırlıyorlar

IŞİD’e militan hazırlıyorlar

Eski Spor Bakanı Suat Kılıç’ın Almanya’nın Köln kentinde sokaklarda LIES adına  ücretsiz Kuran dağıtan radikal Selefiler’le birlikte fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı.

Alman istihbaratının peşinde olduğu radikal İslamcılar’la Suat Kılıç’ın bir arada olan fotoğrafları tartışma konusu oldu.

Alman “Anayasayı Koruma Dairesi” tarafından da izlenen ve 2011 yılından beri Almanya’da İslam’ı daha geniş çevreye yaymak amacıyla ücretsiz kuran dağıtma kampanyasıyla adlarını duyuran Selefiler, Avrupa’da bugüne kadar toplam 25 milyon Kuran dağıtıldı.

Alman Güvenlik ve istihbarat birimleri raporuna göre Almanya’da Suriye ve Irak’a İŞİD adına savaşmaya giden her 5 gençten biri, LIES kampanyası çerçevesince ücretsiz Kuran dağıtan bu ekipte yer alıyor.

Alman basınında “Önce Kuran Dağıtıyorlar, Sonra da Allah adına Kafa Kesmeye Gidiyorlar” başlığıyla verilen haberde LIES kampanyasının selefiler için önemli bir propaganda kampanyası olduğu belirtiliyor.

Bu kampanya ile çok sayıda gencin radikalleştiği belirtilirken, istihbarat birimleri raporuna göre Suriye ve Irak’ta intihar eylemi yapan 8 cihadistten 3’ünün Almanya’da Kuran dağıtan ekipte yer aldığı belirtildi.

Eski Spor Bakanının spor ile alakası olmayan Selefiler’le neden fotoğraf çektirdiği ve Köln kentindeki Kilim Restaurant’ta neler konuştuğu ise merak ediliyor.

Süheyla Kaplan- Almanya

Odatv.com


İlgili yazılar

İsrail diplomatlarını geri çekiyor

İsrail’in Türkiye’deki diplomatik temsilciliklerine yönelik “protestoların şiddetli saldırılara dönüşmesi üzerine” Türkiye’de görevli diplomatlarını geri çağırdığı ve diplomatik temsilcilik düzeyini “mümkün

Ricciardone bizim bilmediğimizi açıkladı!

ABD’nin eski Ankara büyükelçisi Francis Ricciardone, Ankara’nın El Kaide’nin kolu olan El Nusra Cephesi’ne yardım ettiğini söyledi. IŞİD’i Irak’ın yanı

Ermeni Katliamı Yalan

ABD Loisville Üniversitesi Öğretim Üyesi tarihçi Pof. Dr. Justin Mccarthy, Ermenilerin katletedildiği iddialar için, “Böyle bir şeyin olması imkansız. O dönemde yaşayan 1,5 milyon Ermeni yoktu”dedi.

Bir Cevap Yazın