IŞİD’i Türkiye ve Katar silahlandırıyor

IŞİD’i Türkiye ve Katar silahlandırıyor

Libya Ulusal Ordusu Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Abdul Rezzak el Nazuri, Libya topraklarında IŞİD terör örgütü elemanlarının bulunduğunu belirterek, Türkiye ve Katar’ın muhalifleri silahlandırdığını söyledi.

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA’nın Libyalı el Vasat gazetesindeki röportajdan aktardığı habere göre, röportajda el Nazuri, Libya’da çatışan silahlı grupların dış silahlanmaya güvendiğini belirti. Libya ordusunun Mısrata limanında demirleyen “Türk” gemileriyle aşırı dincilerin ele geçirdiği Muaytika Havaalanına inen “Katarlı” uçaklara ait fotoğrafların bulunduğunu dile getirdi ve Katar ile Türkiye’yi muhalefeti silahlandırmakla suçladı.

Libyalı askeri yetkili, şu andan başlayarak bir yıl içerisinde bütün Libya’da güvenliği sağlayacaklarını ve aşırı dinci radikalcilerden temizleyeceklerini dile getirdi.

Libya’da iki gücün, birinin ordu gücü diğerinin ise meşru olmayan gücün bulunduğunu belirten el Nazuri, Müslüman Kardeşlerden oluşturulan “kalkanlar” gücünün geçen 3 yıl içerisinde Libya ordusunun yetkilerini kısıtlamaya çalıştığını ifade etti.

Libya’nın hava bombardımanlarıyla vurulması operasyonlarına Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) katıldığı yönündeki iddiaların Müslüman Kardeşler tarafından uydurulan “yalan ve iftiralar” olarak değerlendiren el Nazuri, Mısır ne de BAE’nin bombardımanlarla ilgilerinin olmadığını, aşırı dinci mevzilerini vuranların kendi uçakları olduğunu belirtti.

Kaynak: Odatv.com


İlgili yazılar

Meslektaşımız o yazıdan beraat etti

Gazeteci Fatma Sibel Gürcihan Erdoğan hakkında yazdığı  “Seni Bu kibrin bitirecek” yazısı nedeniyle açılan davada beraat etti. Muğla 2.Sulh Ceza

Bozdağ Hakkında Gensoru

CHP, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında yargıdaki kadrolaşma nedeniyle TBMM Başkanlığı’na gensoru önergesi verdi. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM’de

İnce’den kültür atağı

“]Muharrem İnce’den memleketi Yalova’ya, kültür ve sanat desteği. Yerel seçimlerde örnek bir alan çalışması ile Yalova belediyesinin CHP tarafından kazanmasını sağlayan Muharrem

Bir Cevap Yazın