Nijerya’da 100 Bin Çocuk Ölecek!

Nijerya’da 100 Bin Çocuk Ölecek!

İslam görünümlü terör örgütü Boko Haram’ın terör estirdiği ve iç savaş koşullarının yaşandığı Nijerya’da 100 bin çocuk açlık nedeniyle ölüm  tehdidi altında. Birleşmiş Milletler’in Nijerya’da insani yardım, yardımcı koordinatörü Peter Lundberg durumun aciliyetini sık sık vurguladığı açıklamasında ‘‘Şu anda Nijerya’da yetersiz beslendiği tespit edilen çocuk sayısı 450 bin. Bizim tahminlerimize göre bu çocuklara ulaşamadığımız taktirde bunların yüzde 25’i bu yıl içinde ölecek. En kısa zamanda bu çocuklara ulaşmamız gerekiyor’’ dedi.

Nijerya’da toplam 7 milyon insanın acil yardıma muhtaç olduğunu, geçen yıl Birleşmiş Milletler’in üye ülkelerden 450 milyon dolar talepte bulunduğunu, bunun ancak yarısının sağlanabildiğini belirten Peter Lundberg ‘‘Önceden de şimdi de Kuzey Batı Nijerya’da açlık çekilen, hala ulaşılamayan bölgeler var. Ot ve benzeri şeyleri yiyerek yaşamaya çalışan insanlar var. Birçok insan da kırsal kesimlerden, çok uzun mesafeleri çok uzun sürede yürüyerek daha yerleşik bölgelere ulaşmaya çalışıyor. Bu da Nijerya içinde 1,8 milyon yerlerinden edilmiş, göç eden kişi yarattı.’’ diye konuştu.

 


İlgili yazılar

Cehennemin kapısına kadar kovalayacağız

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, son bir ay içinde iki Amerikalı gazeteciyi öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütünü

İnsanlığın sonunu getirebilir

İngiliz astrofizikçi Stephen Hawking, yapay zekanın insanlığın sonunu getirebileceğini açıkladı. Düşünen makinelerin insan varlığına tehdit oluşturduğunu öne süren Hawking, “İnsanlar,

Bab El Hava Sınır Kapısında yaşanan son gelişmeler

Aralık ayının ilk haftasında Suriye’de adı yeni duyulan muhalif gruplardan Suriye İslam Cephesi adlı örgüt ÖSO (Özgür Suriye Ordusu)’nun elindeki Bab el Hava sınır kapısını ve cephaneliğini ele geçirdiğini duyurdu ve bu haberler basında yer aldı.

Bir Cevap Yazın