Nijerya’da 100 Bin Çocuk Ölecek!

Nijerya’da 100 Bin Çocuk Ölecek!

İslam görünümlü terör örgütü Boko Haram’ın terör estirdiği ve iç savaş koşullarının yaşandığı Nijerya’da 100 bin çocuk açlık nedeniyle ölüm  tehdidi altında. Birleşmiş Milletler’in Nijerya’da insani yardım, yardımcı koordinatörü Peter Lundberg durumun aciliyetini sık sık vurguladığı açıklamasında ‘‘Şu anda Nijerya’da yetersiz beslendiği tespit edilen çocuk sayısı 450 bin. Bizim tahminlerimize göre bu çocuklara ulaşamadığımız taktirde bunların yüzde 25’i bu yıl içinde ölecek. En kısa zamanda bu çocuklara ulaşmamız gerekiyor’’ dedi.

Nijerya’da toplam 7 milyon insanın acil yardıma muhtaç olduğunu, geçen yıl Birleşmiş Milletler’in üye ülkelerden 450 milyon dolar talepte bulunduğunu, bunun ancak yarısının sağlanabildiğini belirten Peter Lundberg ‘‘Önceden de şimdi de Kuzey Batı Nijerya’da açlık çekilen, hala ulaşılamayan bölgeler var. Ot ve benzeri şeyleri yiyerek yaşamaya çalışan insanlar var. Birçok insan da kırsal kesimlerden, çok uzun mesafeleri çok uzun sürede yürüyerek daha yerleşik bölgelere ulaşmaya çalışıyor. Bu da Nijerya içinde 1,8 milyon yerlerinden edilmiş, göç eden kişi yarattı.’’ diye konuştu.

 


İlgili yazılar

AİHM’den Türk hükümetine şamar gibi karar

DEUTSCHE WELLE Türkiye’nin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) din ve ahlak kültürü derslerinin zorunlu olmaktan çıkarılmasını isteyen kararına yaptığı itiraz

Ermeni Katliamı Yalan

ABD Loisville Üniversitesi Öğretim Üyesi tarihçi Pof. Dr. Justin Mccarthy, Ermenilerin katletedildiği iddialar için, “Böyle bir şeyin olması imkansız. O dönemde yaşayan 1,5 milyon Ermeni yoktu”dedi.

Kerry: Esad ile müzakere etmek zorundayız!

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, ABD olarak Suriye’de siyasi değişim için bu ülkenin Devlet Başkanı Beşşar Esad ile müzakere etmek

Bir Cevap Yazın