NURCULARI TASFİYE LİSTESİ ALİYEV’DE

NURCULARI TASFİYE LİSTESİ ALİYEV’DE

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılan görüşmede “nurcular” sorununun ele alındığı bildirildi.
Azeri haber ajansı APA’nın güvenilir kaynağa dayandırdığı habere göre Başbakan Erdoğan, nurcuların her iki ülke için tehlike oluşturduğunu söyledi. Erdoğan, nurcuların Azerbaycan’da ağ kurduğundan duyduğu tedirginliği dile getirdi. Kaynak, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e Azerbaycan’daki nurcularla ilgili listenin sunulduğunu belirtti.
Haberde, “Erdoğan ayrıca potansiyel tehlikenin zamanında önlenmesinin önemini vurguladı” denildi.
İlham Aliyev ve Recep Tayyip Edoğan’ın ortak basın toplantısında da konuyla ilgili sorular yöneltilmişti. Azerbaycan lideri, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine zarar verebilecek tüm güçlerin engellendiğini açıklamıştı. Aliyev, “Birilerin iki dost, kardeş halk arasında nifak sokmasına asla izin vermeyiz” demişti.
Öte yandan Başbakan Erdoğan, ilgili soruya cevaben, ortada bir sıkıntı olduğunu ve her iki ülkeyi rahatsız edecek durum varsa müzakere edileceğini söylemişti.


İlgili yazılar

Bektaşoğlu: Hukuk Husumete Alet Edilmemeli

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Türkiye’de yürütülen soruşturmaları mercek altına aldıklarını belirterek Giresun Üniversitesi eski Rektörü Prof. Aygün Attar’ın kişisel

BAŞBAKAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik“, “nefret“ ve “hakaret“ suçunu işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Obama: Esad gitmeden IŞİD’i bitiremeyiz!

ABD Başkanı Barack Obama, Suriye krizinin sona ermesi için Devlet Başkanı Beşar Esad’ın görevinden ayrılması gerektiğini söyledi. Viyana’daki Suriye görüşmelerinden çıkan

Bir Cevap Yazın