NURCULARI TASFİYE LİSTESİ ALİYEV’DE

NURCULARI TASFİYE LİSTESİ ALİYEV’DE

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılan görüşmede “nurcular” sorununun ele alındığı bildirildi.
Azeri haber ajansı APA’nın güvenilir kaynağa dayandırdığı habere göre Başbakan Erdoğan, nurcuların her iki ülke için tehlike oluşturduğunu söyledi. Erdoğan, nurcuların Azerbaycan’da ağ kurduğundan duyduğu tedirginliği dile getirdi. Kaynak, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e Azerbaycan’daki nurcularla ilgili listenin sunulduğunu belirtti.
Haberde, “Erdoğan ayrıca potansiyel tehlikenin zamanında önlenmesinin önemini vurguladı” denildi.
İlham Aliyev ve Recep Tayyip Edoğan’ın ortak basın toplantısında da konuyla ilgili sorular yöneltilmişti. Azerbaycan lideri, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine zarar verebilecek tüm güçlerin engellendiğini açıklamıştı. Aliyev, “Birilerin iki dost, kardeş halk arasında nifak sokmasına asla izin vermeyiz” demişti.
Öte yandan Başbakan Erdoğan, ilgili soruya cevaben, ortada bir sıkıntı olduğunu ve her iki ülkeyi rahatsız edecek durum varsa müzakere edileceğini söylemişti.


İlgili yazılar

Ecevit’in tek serveti halkıydı!

SÜLEYMAN YAĞIZ       Evet, tek serveti “HALK“ıydı… Sadece seçmeninin değil; oy vereniyle vermeyeniyle hemen herkesin takdir edebildiği, hakkında, “Onun yeri başkaydı.

TÜBİTAK’ın Erdoğan raporu tartışılıyor

TÜBİTAK, Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasındaki ‘sıfırlama’ konuşmasının “montaj” olduğunu iddia etti. Ses mühendisleri ise böyle bir kaydın

Kılıçdaroğlu: İkisi De Korkaktır, Gelemez!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  Başbakan Binali Yıldırım ve Devlet Bahçeli’yi televizyonda tartışmaya davet etti. CHP lideri her iki genel

Bir Cevap Yazın