Dinci Terörist Rus Büyükelçisini Öldürdü!

Dinci Terörist Rus Büyükelçisini Öldürdü!

Türkiye’nin Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov, Ankara’da Çağdaş Sanatlar Merkezindeki bir etkinliğe katılmak üzere geldiğinde suikast yapıldı. Rus Büyükelçi Karlov ilk gelen haberlere göre yaşamını yitirdi.
Karlov’a suikast yapan şahsın polis kimliği gösterdiği ve büyükelçinin hemen arkasında olduğu belirtildi. Büyükelçi’ye suikast yapan şahsın binanın içinde olduğu ve polis tarafından ikna edilmeye çalıştığı belirtildi.

Rusya Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov, Ankara’da, Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki bir Kamçatka resim sergisinin açılışında silahlı saldırıya uğradı.

Saldırganın 25 yaşlarında takım elbiseli bir erkek saldırganın, sahte polis kimliğiyle koruma olarak içeri girdikten sonra Büyükelçi Karlov’un konuşması esnasında 1 el ateş açtığı daha soınra salondaki dışarı çıkardıktan sonra arka arkaya 3-4 el ateş açtığı belirtildi. Açılışın ardından konuşma yapmak için kürsüye gelen bu Büyükelçi Andrey Karlov bu sırada silahlı saldırıya uğradı. Büyükelçi’nin yaşamını yitirdiği açıklandı.

Rus yetkililer saldırıyı radikal İslamcı teröristlerin gerçekleştirdiğini belirtti. Saldırgananın Halep’le ilgili olarak Büyükelçiye tepki gösterdiğini ve “Ben buradan sağ çıkmayacağım, sende çıkmayacaksın” dediği belirtildi.

Rus Büyükelçi’nin ÇSM’deki Çamkatça fotoğrafları sergisine katıldığı öğrenildi

 


İlgili yazılar

Hükümetin Suriye politikasına bir darbe daha

Esad’ı devirmek için ABD ile birlikte başlatılan terörist eğitme programı bitti.Amerikan New York Times gazetesi, Obama yönetiminin Türkiye ve Ürdün’le

AKP’li vekiller Erdoğan’ı protesto etti

AKP’de üç dönem kuralına takılan bir grup milletvekili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kuralın kaldırılması talebini götürdü. Yaklaşık üç hafta önce gerçekleşen toplantıyı

Coca-Cola o ülkeye 4. fabrikasını açıyor!

Türkiye’deki dinci siyasetçilerin içmeyin diye “Boykot çağrısı” yaptığı Coca-Cola Filistin’de 4. fabrikasını açıyor. Filistin’deki 3 fabrika yatırımı ile ülkenin en

Bir Cevap Yazın