Dinci Terörist Rus Büyükelçisini Öldürdü!

Dinci Terörist Rus Büyükelçisini Öldürdü!

Türkiye’nin Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov, Ankara’da Çağdaş Sanatlar Merkezindeki bir etkinliğe katılmak üzere geldiğinde suikast yapıldı. Rus Büyükelçi Karlov ilk gelen haberlere göre yaşamını yitirdi.
Karlov’a suikast yapan şahsın polis kimliği gösterdiği ve büyükelçinin hemen arkasında olduğu belirtildi. Büyükelçi’ye suikast yapan şahsın binanın içinde olduğu ve polis tarafından ikna edilmeye çalıştığı belirtildi.

Rusya Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov, Ankara’da, Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki bir Kamçatka resim sergisinin açılışında silahlı saldırıya uğradı.

Saldırganın 25 yaşlarında takım elbiseli bir erkek saldırganın, sahte polis kimliğiyle koruma olarak içeri girdikten sonra Büyükelçi Karlov’un konuşması esnasında 1 el ateş açtığı daha soınra salondaki dışarı çıkardıktan sonra arka arkaya 3-4 el ateş açtığı belirtildi. Açılışın ardından konuşma yapmak için kürsüye gelen bu Büyükelçi Andrey Karlov bu sırada silahlı saldırıya uğradı. Büyükelçi’nin yaşamını yitirdiği açıklandı.

Rus yetkililer saldırıyı radikal İslamcı teröristlerin gerçekleştirdiğini belirtti. Saldırgananın Halep’le ilgili olarak Büyükelçiye tepki gösterdiğini ve “Ben buradan sağ çıkmayacağım, sende çıkmayacaksın” dediği belirtildi.

Rus Büyükelçi’nin ÇSM’deki Çamkatça fotoğrafları sergisine katıldığı öğrenildi

 


İlgili yazılar

Fuatavni’den MİT ile ilgili çarpıcı iddia

Fuatavni : KCK içindeki MİT’çilerin suç ve provokasyonları ile ilgili raporlar dikkate alınmıyor fuatavni ‏@fuatavnifuat twetter fenomeni yine ilginç bir

Ya çözüm ya da çatışma!

PKK’nın yöneticilerinden Mustafa Karasu, AKP’nin çözüm politikasının olmadığını ama bunun yanında çatışmalı bir durumu da çıkarına görmediğini belirterek, “Ya çözüm

AKP’li vekil ortalığı karıştırdı!

kendisini Hazreti ibrahim olarak tanımlayan AKP Düzce milletvekili İbrahim Bozkurt’un CHP’lilere “homoseksüelliği savunuyorsunuz” diye laf atması  kavga çıkardı. TBMM’de Genel

Bir Cevap Yazın