Dinci Terörist Rus Büyükelçisini Öldürdü!

Dinci Terörist Rus Büyükelçisini Öldürdü!

Türkiye’nin Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov, Ankara’da Çağdaş Sanatlar Merkezindeki bir etkinliğe katılmak üzere geldiğinde suikast yapıldı. Rus Büyükelçi Karlov ilk gelen haberlere göre yaşamını yitirdi.
Karlov’a suikast yapan şahsın polis kimliği gösterdiği ve büyükelçinin hemen arkasında olduğu belirtildi. Büyükelçi’ye suikast yapan şahsın binanın içinde olduğu ve polis tarafından ikna edilmeye çalıştığı belirtildi.

Rusya Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov, Ankara’da, Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki bir Kamçatka resim sergisinin açılışında silahlı saldırıya uğradı.

Saldırganın 25 yaşlarında takım elbiseli bir erkek saldırganın, sahte polis kimliğiyle koruma olarak içeri girdikten sonra Büyükelçi Karlov’un konuşması esnasında 1 el ateş açtığı daha soınra salondaki dışarı çıkardıktan sonra arka arkaya 3-4 el ateş açtığı belirtildi. Açılışın ardından konuşma yapmak için kürsüye gelen bu Büyükelçi Andrey Karlov bu sırada silahlı saldırıya uğradı. Büyükelçi’nin yaşamını yitirdiği açıklandı.

Rus yetkililer saldırıyı radikal İslamcı teröristlerin gerçekleştirdiğini belirtti. Saldırgananın Halep’le ilgili olarak Büyükelçiye tepki gösterdiğini ve “Ben buradan sağ çıkmayacağım, sende çıkmayacaksın” dediği belirtildi.

Rus Büyükelçi’nin ÇSM’deki Çamkatça fotoğrafları sergisine katıldığı öğrenildi

 


İlgili yazılar

Türkiyeyi bölmek milleti parçalamak size ne kazandıracak!

Bir dönem Ortadoğu’ya düzen vermek için ABD projesi olarak  kurulan  BOP eşbaşkanı olduğunu gururla açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan Terör örgütü PKK’ya

Prof. Dr. Rennan Pekünlü’ye aynı suçtan bir ceza daha!

Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü, 4 kız öğrencinin  eğitim hakkını engellediği gerekçesiyle açtığı davadan hapis cezasına çarptırıldı. İzmir 9. Asliye

Eski polis müdürüne 300 yıllık dede bağlaması

İstanbul’da Gezi olayları sırasında başına isabet eden gaz fişeği nedeniyle aylarca komada kalan Berkin Elvan’ın ölümünün ardından Tunceli Emniyet Müdürlüğü

Bir Cevap Yazın