Suriye İbranice yayını servise açtı

Suriye İbranice yayını servise açtı

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA, hem ülkenin imajını düzeltmek hem de daha fazla kişiyi ulaşabilmek amacıyla İbranice servisi açtığını duyurdu.

Suriye, teknik olarak halen savaş halinde olduğu İsrail’e yönelik tarihi bir adım attı. Şu ana kadar Türkçe dahil yedi dilde yayın yapan Suriye’nin resmi haber ajansı SANA, İbranice servisi açtı.”AMACIMIZ SURİYE’NİN İMAJINI DÜZELTMEK”SANA Genel Müdürü Ahmed Dava, AFP’ye yaptığı açıklamada, ajansın İbranice internet sayfasının dün yayın hayatına başladığını söyledi. Dava, “Bu lisanı konuşan herkese ulaşmak istiyoruz. Amacımız mümkün olduğunca fazla insana ulaşmak ve Suriye’nin imajını düzeltmek” dedi.

“TARAFSIZ BİLGİLER YAYMAK İSTİYORUZ”

Hedef kitlelerinin İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri’nde yaşayanlar, İsrailliler ve İsrail’deki Araplar olduğunu belirten Dava, “Suriye ve Filistin halkına karşı işlenen suçlar ve yapılan saldırılarla ilgili tarafsız bilgiler yaymak istiyoruz” diye konuştu.

İbranice’yle aynı anda Farsça yayına da başlayan SANA’nın daha önce Türkçe, Arapça, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Rusça ve Çince servisleri vardı.

Devlet televizyonu 2002 yılında da kısa süreliğine İbranice haber bültenleri yayımlamış ancak ülkede İbranice konuşanların sayısı az olduğu için bu yayınlara son verilmişti.


İlgili yazılar

IŞİD Alevilere saldıracak

Suriyeli muhaliflerin en saygın isim olan Heysem Menna (Haytham Manna) IŞİD hakkında “DAEŞ: Barbarlık Devleti” adlı kitap yayımlamasının ardından BBC

Türkiye, Katar ve Arabistan anlaşmış!..

Wikileaks sitesinin kurucusu Julian Assange, hafta sonu Rus televizyonuna verdiği demeçte; Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar’ın 2012 yılında gizli bir

İngiltere IŞİD için işareti verdi

İngiliz Telegraph Gazetesi’nin haberine göre, Britanyalı yardım çalışanı David Haines’in önceki gün IŞİD militanlarınca infaz edilmesi görüntülerinin yayınlanmasının ardından İngiltere Başbakanı

Bir Cevap Yazın