Türk-Yunan dostluğu için önemli adım

Türk-Yunan dostluğu için önemli adım

Türkiye ve Yunanistan arasındaki dostluğun geliştirilmesi ve iki ülke arasındaki sorunların çözümüne katkı sağlaması amacıyla  Türk ve Yunan gazetecilerden Medya Platformu oluşturuldu.

“Türk Yunan Medya Buluşması” projesi kapsamında oluşturulan “Medya Platformu” her iki ülkede görev yapan medya mensupları arasında iletişimi sürdürülebilir kılmayı ve çeşitli konularda karşılıklı fikirlerin paylaşılmasını amaçlıyor.

Türk ve Yunan medya mensupları ile medya kuruluşları arasında sürdürülebilir bir diyalog kurmayı amaçlayan “Türk Yunan Medya Buluşması” projesi; Türk ve Yunan gazetecileri, akademisyenleri, Avrupa Birliği konusunda çalışan gazetecileri Platform aracılığıyla bir araya getirecek. Platform, çeşitli konuların konuşulacağı ve konular hakkında fikir üretileceği entelektüel, çok sesli bir yer olacak.

Türkiye’den Aral Group ve Yunanistan’dan A4 Art Design tarafından yürütülen “Türk Yunan Medya Buluşması” projesi Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse ediliyor.

Proje kapsamında yazılacak düşünce ve görüşler http://www.turkeygreecemediabridging.com/en/2114/Media-Platform isimli siteden yayınlanacak.

 


İlgili yazılar

Ekşi: Erdoğan gibi bir gazeteciyi kovardım

Eski Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, “eğer Erdoğan gazeteci olsaydı ne olurdu?” sorusunu hem sordu hem yanıtladı. CHP İstanbul Milletvekili Oktay

Mustafa Karaalioğlu NTV’ye başladı

Star Medya’da Grup Başkanlığı görevine Kasım ayında son verilen Mustafa Karaalioğlu, Doğuş Grubu bünyesindeki NTV’yle anlaştı. Medyatava’nın haberine göre Karaalioğlu’nun, NTV’de

Ermeni soykırımında karar çıktı!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Strazburg’da AİHM Büyük Daire’de görülen “Ermeni soykırımı” temyiz davasını kazandı. Karar sabah saatlerinde görülen

Bir Cevap Yazın