Türk-Yunan dostluğu için önemli adım

Türk-Yunan dostluğu için önemli adım

Türkiye ve Yunanistan arasındaki dostluğun geliştirilmesi ve iki ülke arasındaki sorunların çözümüne katkı sağlaması amacıyla  Türk ve Yunan gazetecilerden Medya Platformu oluşturuldu.

“Türk Yunan Medya Buluşması” projesi kapsamında oluşturulan “Medya Platformu” her iki ülkede görev yapan medya mensupları arasında iletişimi sürdürülebilir kılmayı ve çeşitli konularda karşılıklı fikirlerin paylaşılmasını amaçlıyor.

Türk ve Yunan medya mensupları ile medya kuruluşları arasında sürdürülebilir bir diyalog kurmayı amaçlayan “Türk Yunan Medya Buluşması” projesi; Türk ve Yunan gazetecileri, akademisyenleri, Avrupa Birliği konusunda çalışan gazetecileri Platform aracılığıyla bir araya getirecek. Platform, çeşitli konuların konuşulacağı ve konular hakkında fikir üretileceği entelektüel, çok sesli bir yer olacak.

Türkiye’den Aral Group ve Yunanistan’dan A4 Art Design tarafından yürütülen “Türk Yunan Medya Buluşması” projesi Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse ediliyor.

Proje kapsamında yazılacak düşünce ve görüşler http://www.turkeygreecemediabridging.com/en/2114/Media-Platform isimli siteden yayınlanacak.

 


İlgili yazılar

Özgür Mumcu babası için yazdı

Özgür Mumcu, Uğur Mumcu’nun katledilişinin 22. yıldönümü için duygusal bir yazı kaleme aldı. Özgür Mumcu / Cumhuriyet – Ocak ayını

Musul’da kaçırılan 49 Türk emanet bırakıldı

IŞİD’in, 49 Türk’ü bölgedeki Sünni aşiretlerden birine teslim ettiği belirtiliyor.Cumhuriyet Gazetesi ankara Temsilcisi Utku Çakırözer ‘İslam Devleti’ (İD – eski

Bak yine Şehzade boğdurdular

Bekir Coşkun tarihi diziler üzerinden AKP analizi yaptı…

Bir Cevap Yazın