TÜRKİYE HAPİSHANEYE ÇEVRİLDİ

TÜRKİYE HAPİSHANEYE ÇEVRİLDİ

Viyana’da başlayan ve iki gün sürecek olan AGİT toplantısı, radikalizm ve aşırılık ile yabancı düşmanlığıyla mücadele konuları ile toplandı. CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, toplantıda Türkiye’nin önemli sorunlarından birisi olan tutuklu milletvekilleri konusunu gündeme getirdi.

Nurettin Demir yaptığı konuşmada , TBMM üyesi Mehmet Haberal’ın ülkeden çıkış yasağı nedeniyle toplantıya gelemediğini söyledi. Haberal yerine kendisinin toplantıda olduğunu belirten Demir, CHP Cezaevi  komisyonun cezaevlerindeki hak ihlallerini takip ettiğini kaydetti. Bugüne kadar yaklaşık bin tutuklu ve hükümlü ziyareti yaptıklarını anlatan Demir , Türkiye’nin büyük bir hapishane haline geldiğini ifade etti. Nurettin Demir konuşmasını şöyle sürdürdü:

TÜRKİYE’DE ÖZGÜRLÜKLER ASKI ALTINDA

“ Dünyada en çok aydını, gazeteciyi, öğrenciyi, sendikacıyı, hukukçuyu, milletvekilini, askeri hapse atan ülke olarak tarihe geçtik.

Türkiye’de iktidarı eleştiren, onunla aynı düşünmeyen ve onun yaşam kalıplarına uymayan hemen herkes potansiyel tehdit olarak görülmektedir. 2014 Türkiye’sinde hukukun üstünlüğünden ve temel insan haklarından söz edebilmek mümkün değildir. Ülkemizde özgürlükler güvence altında değil, askıdadır. İnsanların adil yargılanma hakları yok sayılmakta ve bu hak görmezden gelinmektedir.

Hakların korunması ve uygulanması konusunda her türlü hukuki güvence keyfi ve siyasi olarak adım adım ortadan kaldırılmaktadır. Sahte delillerle insanlar itibarsızlaştırılmaktadır. Halkın özgür iradesi ile seçilmiş olan milletvekilleri ise “örgüt yöneticisi” olmakla itham edilmiş ve “kaçma şüphesi” olduğu düşüncesiyle uzun süre cezaevlerinde tutulmuştur.Ülkemizde yıllar boyu yaşanan “ifade özgürlüğü sorunu”, bugünün Türkiye’sinde tutuklu milletvekillerinin varlığı nedeniyle “yasama iradesi özgürlüğü sorunu” ile birleşmiştir.


İlgili yazılar

Özdağ: TSK’de Mehdici Darbe Girişimi Yapıldı

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, FETÖ yapılanmasına ilişkin olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a mektup gönderdiğini açıkladı. Özdağ Meclis’te

ERDOĞAN SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİNE TAKTI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bursa Gökdere Meydanı’nda partisinin düzenlediği mitingde halka seslendi. 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu yapılmasını eleştiren Başbakan Erdoğan, “Sahte âlimlerin dizinde, oturan, fitnecilerle, casuslarla uluslararası örgütlerin maşası olmuş sahtekârlarla yürüyen bir parti değiliz” dedi. Başbakan Erdoğan Sosyal Paylaşım sitesi Twitter içinde mahkeme kararı çıkarılacağını söyledi. Erdoğan gezi eylemleri sonrasında ise facebook’un Türkiye’de engellenmesi için girişimde bulunmuştu.

Erdoğan’dan MİT’e belgeleri imha edin talimatı!

Suriye krizinin çözümünde “Esad’lı çözüm” formüllerine yönelim ve Batı’da AKP hükümetinin IŞİD ile olan ilişkilerinin sorgulanmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın

Bir Cevap Yazın