Uzanlara nefes aldıran dava

Uzanlara nefes aldıran dava

Uzanların Dubai Bankası’nda bulunan 30 milyon dolarlık nakit parasının dondurulması için açılan davada mahkeme karar verdi .  Motorola’nın bir alt şirketi Uzanların Dubai Bankası’nda bulunan 30 milyon dolarlık nakit parasının dondurulması için New York’ta açtığı davada karar açıklandı. Mahkeme Uzanların Dubai’deki parasının dondurulamayacağına hükmetti.

2003 yılında Amerika’da alınan bir mahkeme kararında uzan ailesinin Motorola’ya 2.1 milyar dolar borcu olduğu kararına varılmıştı. Daha sonra ise mahkeme 2006 yılında Uzanların 1 milyar dolar ödemesine hükmetti.  Motorola ise Uzanların Dubai’deki Standart Chartered Bank’ta bulunan 30 milyon dolarının dondurulmasını istemişti. Fakat Motorola’nın talebini 5’e 2 çoğunlukla reddetti.


İlgili yazılar

Vali yardımcısı görevinden uzaklaştırıldı!

Facebook’tan ‘çalınan paranın 1 milyar euro olduğu doğruysa ülkede her vatandaşın yaklaşık 45 bin lirası çalınmış demektir’ diye yazan Vali Yardımcısı uzaklaştırıldı.

İddianame kabul edildi

Çarşı Grubu liderlerinin de aralarında bulunduğu 35 kişi hakkında “Hükümeti yıkmaya teşebbüs” suçundan açılan davanın iddianamesi kabul edildi. İlk duruşma

Özhaseki’nin yolsuzluk davaları!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na açtığı davadan sonra Konya milletvekili Atilla Kart aleyhine açtığı  toplam

Bir Cevap Yazın