AKP’NİN PARA TORBASI BİR TÜRLÜ DOLMUYOR

AKP’NİN PARA TORBASI BİR TÜRLÜ DOLMUYOR

MHP Antalya milletvekili Mehmet Günal AKP’nin ne kanun torbası ne de para torbasının bir türlü dolmadığını açıkladı. Günal “Yine bir AKP klasiğiyle karşı karşıyayız. “Garabet” dedik, “ucube” dedik, “harar” dedik ama bitmiyor. Daha mürekkebi kurumadan Plan ve Bütçe Komisyonuna başka bir torba kanun geliyor. İçerisine birbiriyle ilgili, ilgisiz her şey var, 30 madde geliyor, 55 maddeye çıkıyor. Ne etki analizi var, ne de usule ilişkin hataları giderecek bir mekanizma var. Meclisin Kanunlar Kararlar Başkanlığı ne denirse ona göre davranıyor. 28 tane ayrı kanun ve kanun hükmünde kararnamede düzenleme yapan kanun olur mu? Bu nasıl bir kanun yapma anlayışıdır? Bu, Meclis iradesini hiçe saymaktır! Kanunlar bir yerlerde birileri için hazırlanıyor, AKP Milletvekilleri de ne olduğunu bile bilmeden sadece parmak kaldırıyor! AKP’nin maalesef ne kanun torbası doluyor ne para torbası doluyor! “ dedi.

Başbakan Ekonomideki Paralel Devleti Arıyor!

Ekonomide ciddi sıkıntılar bulunduğunu ifade eden Günal piyasada yaşanan belirsizlik nedeniyle vatandaşın yatırım ve tüketim kararlarının etkilendiğini söyledi. Günal “oluşan devlet krizini bir an önce çözmeden de bu kararların değişmesini beklemek mümkün değildir. Önemli olan paralel devlet tartışmalarına bakmadan ekonomide yatırımı, ihracatı, istihdamı önceleyen yapısal önlemleri vakti zamanında alıp sorunların çözülmesini sağlamaktır. Aksi takdirde AKP ekonomideki olumsuzlukları da ekonomideki paralel devlete yıkacaktır. Zaten Başbakan’ın bağımsız bir kurum olan Merkez Bankası’nı ekonomideki paralel devlet olarak ilan ederse şaşırmayacağız.” Diye konuştu.


İlgili yazılar

ÖCALAN İŞÇİ PARTİSİ HAKKINDA DAVA AÇTI!..

İmralı’da tatil yapan terör örgütü lideri Abdullah Öcalan, 1999 yılındaki sorgu görüntülerini yayınlayan İşçi Partisi’ne dava açtı.

Atatürk Havaalanında Patlama

İstanbul Atatürk Havalimanında bomba patladı. Umre’den dönenlerin yoğunlukta olduğu dakikalarda Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde  ard arda iki patlama

Bankasya için beklenen son!

BDDK, Bank Asya’nın, Bankacılık Kanunu’nun “kısıtlayıcı önlemler” içeren 70. maddesi kapsamına alınmasına karar verdi.  Edinilen bilgiye göre, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme

Bir Cevap Yazın