Borcunu yapılandır haciz gelmesin

Borcunu yapılandır haciz gelmesin

Çankaya Belediyesi vergi mükelleflerine “borcunuzu ödeyin hacze düşmeyin” çağrısı yaptı. Belediye’den yapılan duyuruda  11.09.2014 tarih ve 6552 sayılı “İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun” kapsamına girenlerin yapılandırılarak ödenmesi ve kapsam dışındakilerin de ödenerek kapanmasına yönelik gerekli görüşmelerin yapılması için Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğüne başvurmanız önem arz etmektedir” denildi.

Çankaya Belediyesi, vergi mükelleflerine, süresinde ödenmeyen vergiler ve para cezalarının ilgili Kanun’un 51. maddesi doğrultusunda hesaplanacak gecikme zammı ile birlikte haciz dahil her türlü icrai işlemle takip edileceği uyarısında bulundu.

BORÇLAR YAPILANDIRILIYOR

Belediye açıklamasında, “Ödenmeyen borçların takibi sırasında  mal varlığı haczi (banka hesabı haczi, gayrimenkul haczi, taşıt haczi vs.) gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmamanız için bu borçlardan 11.09.2014 tarih ve 6552 sayılı “İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun” kapsamına girenlerin yapılandırılarak ödenmesi ve kapsam dışındakilerin de ödenerek kapanmasına yönelik gerekli görüşmelerin yapılması için Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğüne başvurmanız önem arz etmektedir.” denildi.

Vergi mükelleflerine 6552 Sayılı Kanun kapsamında Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borçlarının yapılandırılmasına ilişkin 1 Aralık 2014 tarihine kadar belediyeye başvurmaları çağrısında bulunulan açıklamada, bu tarihten sonraki başvuruların kabul edilemeyeceği belirtildi.

Açıklamada,  1 Aralık 2014 tarihine kadar  başvuru yapılması halinde  mükelleflere gecikme zammı oranından daha düşük olan enflasyon oranı kullanılması ve borçların taksit ile ödenmesi olanağı sağlanacağı hatırlatıldı.


İlgili yazılar

AKP’den akıllara durgunluk veren sahtekarlık

Seçim tarihi yaklaştıkça telaşı artan AKP, vatandaşı kandırmak için her yolu mübah saymaya devam ediyor. Uyguladığı yanlış politikalar ile milyonlarca

Başkan Kurt kaymakamı halka şikayet etti.

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden kiralanarak tadilatı yapıldıktan sonra  kültür merkezi olarak kullanılan  Külliye’nin mahkeme kararını

Her yıl yüzde 5 büyümek zorundayız

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Türkiye ekonomisinin, yılın ikinci çeyreğinde yüzde 3,8 büyüdüğünü belirterek, “Büyüme rakamları, toplumun umutla

Bir Cevap Yazın