ÇİFTÇİYE BİR DARBE DAHA

ÇİFTÇİYE BİR DARBE DAHA

Mazot ve gübre pahalılığının belini büktüğü, aynı zamanda kuraklık riskiyle karşı karşıya kalan çiftçiye bir kötü haber daha geldi. Tarımsal sulamaya ilişkin elektrik borcu bulunan çiftçilere, bu borçları ödeninceye kadar, 2014 yılında yapılması gereken tarımsal destekleme ödemeleri yapılmayacak.
2014 Yılında Tarımsal Sulamaya İlişkin Elektrik Borcu Bulunan Çiftçilere Bu Borçları Ödeninceye Kadar Destekleme Ödemesi Yapılmamasına İlişkin Karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Ekli “2014 Yılında Tarımsal Sulamaya İlişkin Elektrik Borcu Bulunan Çiftçilere Bu Borçları Ödeninceye Kadar Destekleme Ödemesi Yapılmamasına İlişkin Karar”ın yürürlüğe konulması; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yazısı üzerine Bakanlar Kurulu’nca kararlaştırıldı.
Buna göre, tarımsal sulamaya ilişkin elektrik borcu bulunan çiftçilere, bu borçları ödeninceye kadar, 2014 yılında yapılması gereken tarımsal destekleme ödemeleri yapılmayacak.


İlgili yazılar

Erdoğan Yine CHP’yi Eleştirdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin yaptığı değerlendirmede “eğer referanduma gidilseydi millet en az yüzde 80 ders verecekti.”dedi.

Bayrağı indireni ben mi indireceğim?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da Türk Bayrağı’nın indirilmesi ile ilgili olarak, “Şımarıklığın,  sınırları zorlar noktaya geldiğini görüyoruz. Birisi çıkacak gazinonun

Çıray: CHP iktidarında ithal etmeyeceğiz üreteceğiz

CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, Türkiye’nin gıda ve tarım ürünü ithalatına yılda 49 milyar lira ödediğini belirterek “Konya’dan daha

Bir Cevap Yazın