Davutoğlu TOBB’de boş koltuklara konuştu

Davutoğlu TOBB’de boş koltuklara konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İstişare Kurulu toplantısında boş koltuklara konuştu. Davutoğlu toplantıda yaptığı konuşmada , “Devlet kamu düzeninin tesis etmek üzere her türlü tedbiri almaya kararlıdır. Bu konuda en ufak ihmal ve zaaf söz konusu olmayacaktır” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ev sahipliğinde yapılan toplantıya, TESK, TÜRK-İŞ, TİSK, Memur- Sen, HAK- İŞ, TZOB temsilcileri de katıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu  iş ve çalışma dünyası temsilcileri ile üçüncü buluşması olduğunu anımsatarak, “Öylesine tarihi bir aşamadayız ki, bu günlerde en fazla ihtiyaç duyduğumuz şey istişaredir, ortak aklı üretmemiz, ortak vicdanı harekete geçirmemiz ortak geleceğimizi belirlememiz açısından büyük önem taşıyor. Bu noktada ortak vicdanimizin en temel sembolleri bu salonda bulunuyor” diye konuştu.

“Yeni Türkiye” ideali ile ciddi bir ivme oluşmuşken bir takım yerlerde Kobani bahane edilerek, düğmeye basıldı” diyen Davutoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İki seçim sonrası ve üçüncü seçimin öncesinde acaba Türkiye karıştırılabilir mi? diye bir takım fitne odaklarının devreye girdiğini gördük. Tam hükümet kurulmasından hemen sonra tüm bakanlıklarda çok ciddi reform çalışması başlatmıştık. Çözüm süreciyle ilgili ciddi bir ivme kazanmıştık. Çözüm sürecinin mekanizmasını Bakanlar Kurulu kararı ile esasa bağlamıştık.Suriye’deki gelişmeler bağlamında, Suriye’deki bütün dostlarımıza akrabalarımıza, komşularımıza yardım edebilmek kastıyla, oradaki zulme karşı en etkin tavrı almak kaydıyla tezkere çıkardık. Toplumda genel olarak son derece iyimser ve olumlu beklenti içindeyken, maalesef bayramın üçüncü gününden itibaren yaşanan olaylarla bir toplumsal kargaşa ortamı yaratılmaya çalışıldı. Kobani bahane edilerek yapılan bu Vandalizm’de bu terör faaliyetlerinde 33 vatandaşımız hayatını kaybetti, 2 polisimiz şehit oldu, 135 polisimiz yaralandı, 531polis aracı, 631 sivil araç yakıldı 214 okul olmak üzere, bin bin 122 bina tahrip edildi. Birçok küçük yavru yetim ve öksüz kaldı. Bu yolla Kobani’ye mi yardım ettiler, bu yolla Suriye’deki zulmü mü durdurdular? Suriye’deki zulmün bir benzerini neredeyse kendi halkına karşı şiddet eylemlerini yapanlar bilsinler ki, Türkiye hiçbir zaman bu kargaşa ve kaos ortamına sokamayacaklar. Bütün bu çabalarda üç ana çaba hedef alındı. Bir kamu binaları, okullar, kütüphaneler, müzeler ve diğerleri. Burada hedef edilen şey devlet otoritesiydi. İkincisi iş yerleri yani sizlerin halel rızkını ile kazandığınız iş yerleri, STK temsilcilikleri.


İlgili yazılar

Bakanın sesini tanımayan müdür görevden alındı!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın  sesini tanımayan Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik görevden alındı. Bakan Avcı önceki gün

HYSK Yargıtay’a 144 yeni üye seçti

Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulu’nca seçim yapıldı. HYSK Yargıtay’a 144 yeni üye seçti. HSYK, Yargıtay’a seçilen 144 üyenin isimlerini açıkladı.

Koç: Demokrasi uzlaşma kültürüdür

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, “Demokraside uzlaşma kültürü olduğunu unutmamız lazım.” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı

Bir Cevap Yazın