Kredi kartında yeni düzenleme

Kredi kartında yeni düzenleme

Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon ve kuyumculukla ilgili harcamalarda ve yemek, gıda, akaryakıt ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamayacak. Bu uygulama kurumsal kredi kartları için geçerli olmayacak.
BDDK’nın Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemeyecek.
Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon ve kuyumla ilgili harcamalarda ve yemek, gıda, akaryakıt ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamayacak. Bu hüküm kurumsal kredi kartları hakkında uygulanmayacak. Yönetmelik bugün itibarıyla yürürlüğe girdi


İlgili yazılar

Siyasi hırsı Türkiye’yi iç savaşın eşiğine getirdi

İngilizlerin saygın gazetesi İndependent dün Ankara’da yapılan bombalı saldırıyla ilgili olarak Erdoğan’ın “siyasi hırsları nedeniyle barışın eşiğindeki Türk-Kürt çatışmasının alevlendiği”

Hendek Kazılırken Hükümet Neredeydi?

Bütçe görüşmelerinin yapıldığı Genelkurulda CHP’liler ile AKP liler arasında hendek savaşı tartışması yaşandı. İçişleri Bakanlığı bütçeszinin görüşüldüğü Genelkurul’da  HDP Diyarbakır

TBMM’de tatbikat mı, bomba paniği mi ?

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) bomba ihbarı yapıldı. Birkaç dakika önce binada anons yapıldı, herkesin binayı boşaltması gerektiği söylendi.

Bir Cevap Yazın