Tüketici Hakları Derneği başkanından bayram mesajı

Tüketici Hakları Derneği başkanından bayram mesajı

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş,”25.6.2014 günü Ramazan fırsatçılığı yapanlarla mücadele edeceğimizi bunun için yurt geneli gönüllülerimizle gönüllü ekipler kurduğumuz, hileli mal satışı yapan, halkı kandıranlar ile hukuk önünde mücadele edeceğimizi duyurmuştuk. Bu çalışmalar kapsamında yurt genelinde kurmuş olduğumuz gönüllü ekiplerin yaptığı çalışmalar neticesi, Tüketicilere hileli mal satan, fiyatlarda oynama yapan, haksız kazanç temin eden, sahte indirim tuzağı kuran, toplamda 187 iş yeri hakkında ilgili makamlara suç duyurusunda bulunduk.Bunun yanı sıra halkın hijyenik koşullarda yemek yemesini teminen, yaptığımız denetlemelerde, lokanta, patiseri, fırın, ciğerci, kebapçı, köfteci, dönerci gibi çok sayıda gıda üretimi yapıp halka arz eden işyerlerinden 140 iş yeri hakkında da, hijyen koşullarını taşımadıkları, yürürlükteki mevzuatlara aykırı çalıştıkları hususlarında ilgili makamlara da suç duyurusunda bulunduk.

Öte yandan Ramazan ayı boyunca, yediğimiz içtiğimiz gıda maddeleri için halkı sürekli uyardık, içindeki katkı maddelerine karşı uyardık, etiketlerinde olması gereken hususlar için uyardık ve bu uyarılarımız karşılığında bize 78 ihbar geldi, bu ihbarlardan 53’ünde yasalara aykırı hususlar tespit ettik bununla da ilgili ilgili makamlara suç duyurusunda bulunduk.
6 iş yeri kapandı, 8 iş yerine süre tanındı, 110 iş yeri için idari para cezası uygulaması yapılmasını temin ettik. Çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

GAZZE VE TÜM İSLAM ÜLKELERİNDEKİ OLAYLAR BİZİ ÜZÜYOR

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Şu aziz mübarek günlerde sadece Filistin- Gazze de yaşananlar değil tüm İslam ülkelerindeki, komşu devletlerdeki canlarını yitirenlerin durumları bize acı veriyor. Dileğimiz bir an evvel barışın her alanda, her ülkede temini ve kan dökülmemesi, can alınmamasıdır. Bunlar bir kenara Soma faciasının acılarını daha saramadık. Orada insanlar bayrama buruk girdiler” dedi.

BAYRAMI BURUK GEÇİRİYORUZ, PİYASA YANGIN YERİ MİLLETİN ALIM GÜCÜ YOK

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Ramazan ayını ve şu anda Bayramı buruk geçiriyoruz. Milletin ekonomik gücü tamamen çökmüştür. Alım gücü yoktur. Millet çoluk çocuğuna alış verişi bile düzgün yapamamakta, borçla, kredi kartı ile borçlanarak yamaya çalışmaktadır. Memuru, işçisi perişandır. Emeklisi açlıkla açıklıkla mücadele etmektedir. Piyasa yangın yeridir. Neye elinizi uzatsanız eliniz yanmaktadır. İşi olup halinden memnun olan yoktur. Esnaf, ticaret erbabı halinden memnun değildir” dedi.

SEÇİMLERDE MUTLAKA OYUNUZU KULLANIN

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “ileride öyle oldu, böyle oldu, niye böyle oldu gibi laflar üretmemek için, herkesin elini vicdanına koyarak (cüzdanına değil) önümüzde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine iştirak etmesi gerekir. Yayladayım, tarladayım, dinleniyorum dememeli sandığa koşmalıdırlar. Sandıkta tercihlerini vicdanlarına göre yapmalıdırlar. Bu en temel demokratik haktır ve mutlaka sandığa gidilmelidir. Gitmemenin mazereti olmaz. Eğer sorumluluk sahibi iseniz, içinizde devlet, millet, memleket, bayrak, vatan sevgisi varsa sandığa mutlaka gidiniz ve oyunuzu kullanınız” dedi.


İlgili yazılar

Kılıçdaroğlu: Fiskobirlik’i batırdılar Şimdi de Tariş’i batırmak istiyorlar

CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu Salihli’de, düzenlenen  üzüm mitinginde  “Kimsenin aç ve açıkta kalmadığı, herkesin karnının doyduğu, aşının, işinin olduğu, huzur

Vergi Affında Ödemeyi Kaçıranlara Müjde

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma kapsamında geçtiğimiz Kasım ve Aralık aylarında vergi ve SGK prim ödemelerini yapamayan ve haklarını

YENİMAHALLE BELEDİYESİNDEN ÖRNEK PROJE

CHP’li Ankara Yenimahalle Belediyesi ilçe sınırları içindeki kentsel dönüşüm projesini TOKİ’den destek almadan, kendi bünyesi içinde yapıyor.

Bir Cevap Yazın