Twitter mesajları ile para gönderilebilecek

Twitter mesajları ile para gönderilebilecek

Bir Fransız bankası ile işbirliği yapan Mikro blog Twitter üzerinden para gönderme servisi kullanıma sunuluyor. şirket, Twitter mesajları ile para gönderme hizmeti vermeye hazırlanıyor.
Son yıllarda etki alanlarını geliştiren sosyal ağlar şimdi de farklı alanlara yönelmeye başladı. Gelirlerini artırmak isteyen sosyal ağ Twitter, para gönderme servisini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Reuters’in haberine göre, Fransa’nın ikinci en büyük bankası olan BPCE ile işbirliği yapan Twitter, mesaj yardımı ile para transferi yapacak. Banka müşterileri Twitter üzerinden ulaştıkları müşteri temsilcileri yardımı ile para transfer işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Konuyla ilgili olarak haber ajansı Reuters’a açıklama yapan bankanın kısa mesaj ile para gönderme servisi S-money’nin başındaki isim olan Nicolas Chatillon, Fransa’daki Twitter kullanıcılarının ‘basit bir tweet ile banka hesaplarına ait detayları paylaşmadan para transferi yapabileceklerini’ söyledi.

Konuyla ilgili detaylar açıklanmazken servisin ne zaman kullanıma sunulacağı bilgisi de verilmedi. Ancak Twitter üzerinden mesajla para transferi yapmak beraberinde güvenlik açıklarını da getiriyor. Kullanıcının hesabının ele geçirilmesi, müşteri temsilcisinin hesabının ele geçirilmesi ya da benzeri durumlarda ne gibi güvenlik önlemlerinin alınacağı bilinmiyor.


İlgili yazılar

Milletvekillerinden Kılıçdaroğlu’na destek!

1 kasım seçiminde umduğu oyu alamayan CHP’de hesabı Genel başkana kesen parti içi muhalefet olağanüstü kurultay isterken yönetim ocak ayında

Davutoğlu: Bizi asla durduramazlar

AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada AKP’yi kuran kadroların “28 Şubat’ın zulümlerini arkasında bırakarak Türkiye’ye

Kılıçdaroğlu: Tehdit Etmek Acizlik Ve Zavallılıktır.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tehdidine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu “Yargıyla bizi tehdit etmek istiyorlar, hakim, savcı çağırırmış. Biz

Bir Cevap Yazın