AKP’li vekil danışmanın maaşına göz dikmiş

AKP’li vekil danışmanın maaşına göz dikmiş

AKP Elazığ Milletvekili Şermin Balık hakkında “Makam arabasının taksitlerini danışmanın maaşından keserek ödediği” iddiasının ardından bir iddia da AKP İzmir Milletvekili Rıfat Sait hakkında geldi. AKP İzmir Milletvekili Rıfat Sait’in eski danışmanı, danışman maaşlarına yapılan yüzde 170’lik zammın ardından yaşanan yolsuzlukları anlattı.

AKP İzmir Milletvekili Rıfat Sait hakkındaki yolsuzluk iddiaları, Sait’in bir dönem danışmanlığını yapan Engin Güzelkardeşler’den geldi. İnsan Haber’den Derya Divrikli Gül’e konuşan Güzelkardeşler; 2011 yılında milletvekili danışmanlarının maaşlarına yapılan yüzde 170’lik zammın ardından, AKP’li Sait’in kendisi için danışmanlık maaşından şoför tahsis etmesini istediğini anlattı. Habere göre, Güzelkardeşler bu talebi kabul ederek maaşından bin 300 lira ödeyerek, şoför tahsis ediyor. Güzelkardeşler’in görevine 8 ay sonra, maaşı devlet tarafından verilmesine rağmen ‘ekonomik durum’ mazeret gösterilerek son veriliyor.

Güzelkardeşler’in iddiasına göre; kendisinden sonra AKP’li Sait’in abisinin iş ortağı Mahmut Ulubaş danışman yapılıyor. İddiaya göre, Mahmut Ulubaş’ın danışmanlık maaş kartı, milletvekilinin eşi Sevilay Said’e tahsis edilmiş durumda.


İlgili yazılar

Bahçeli’nin kalbi tekledi!

Seçimden sonra liderliği tartışılan MHP lideri Devlet Bahçeli anjiyo oldu. Bahçeli 2004 yılında da Atatürk Araştırma ve Eğitim Hastanesi’nde kalp

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına yakışmadı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu için ”Bu zatın, eskiden beri şahsıma yönelik terbiyesizliğini de, kendisini bildiğim için

Demokrasi değişim ve kardeşlik

CHP’nin 35. olağan kurultayında heyecan yoktu.Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’na eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte giren Kılıçdaroğlu, tüm tribünleri selamladı.

Bir Cevap Yazın