KaçAKsaray’ın önünde prtesto

KaçAKsaray’ın önünde prtesto

AOÇ’de yeni yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na yürümek isteyen Öğrenci Kolektifi üyesi 22 kişi polisin gazlı müdahalesinin ardından yaka paça gözaltına alındı.

Söğütözü Caddesi’nde bir araya gelen ve yanlarında YÖK Başkanı Yekta Saraç’ı temsilen ‘Yekta Aranıyor’ yazılı maket telefon taşıyan grup, bu maketi Cumhurbaşkanlığı Sarayı bahçesine bırakmak istedi. Grubun önünü kesen Çevik Kuvvet ekipleri, eylemcilerin geçişine izin vermedi. Polis barikatına yüklenen gruba biber gazıyla müdahale edildi. Çevik Kuvvet ekipleri ile eylemciler arasında arbede çıktı. Çıkan arbedede 5’i kadın 22 kişi gözaltına alındı. Polise direnen bazı eylemciler yere yatırılarak, plastik kelepçe takıldı. Yaka paça gözaltına alınan eylemciler, güçlükle polis aracına bindirildi.

Bu sırada üzerinde sahte basın kartı olduğu iddia edilen bir eylemci de polis tarafından gözaltına alındı. 22 kişi polis araçlarıyla emniyete götürüldü.


İlgili yazılar

MASAK KARA PARAYI ARAŞTIRIYOR MU?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’a, “Süleyman Aslan’ın kişisel para trafiği ile ilgili olarak karaparanın aklanması kapsamında inceleme yapılması amacıyla Mali Suçları Araştırma Kurumu’na (MASAK) başvurdunuz mu?” diye sordu.

İNTERNET SANSÜRÜNE ALMANYA’DAN TEPKİ

Hristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) Federal Meclis Grubu Avrupa Politikaları Sözcüsü Michael Stübgen, “Türk yetkililere sosyal medya ve hükümet muhaliflerinin internet sayfalarını kapatma imkanı tanıyan yasanın, Gül’ün belirttiği üzere şartlı olarak imzalanmış ve yeni düzenlemelerle iyileştirilmesi planlanmış olsa da kabul edilemez olduğunu” söyledi.

Kılıçdaroğlu: Terörü Herkes Lanetlemeli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da gerçekleşen bombalı saldırının amasız, fakatsız herkes tarafından lanetlenmesi gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da gerçekleşen bombalı

Bir Cevap Yazın