AKP’den şehir isimlerinin değişeceği sinyali

AKP’den şehir isimlerinin değişeceği sinyali

Bülent Arınç: Hakkari benim adım Çölemerik olsun diyorsa, öbür taraftan ‘bakır da neymiş? Diyarbekir olsa daha güzel olur’ diyen varsa düşüneceğiz kardeşim.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bazı şehirlerinin isminin değiştirilebileceği sinyalini verdi. Manisa’nın isminin de tarihte geçtiği gibi ‘Saruhan’ olabileceğini dile getiren Arınç, “Geçenlerde ‘bazı illerin isimleri değişse ne olur?’ diye konuşuldu. Düşünün bir karar verin. Manisa’nın ismi ‘şu olsun’ diye karar verirseniz biz de bunu yaparız. İhtiyaç varsa tabi. Hakkari benim adım ‘Çölemerik’ olsun diyorsa, öbür taraftan ‘bakır da neymiş? Diyarbekir olsa daha güzel olur’ diyen varsa düşüneceğiz kardeşim. Zaman düşünme ve uygulama devri” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa’da Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Manisa Şubesi’nin istişare toplantısına katıldı.  Toplantıda konuşan Arınç çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ŞEHİRLERİN İSİMLERİ DEĞİŞEBİLİR ÖNERİSİ

Arınç, bazı şehirlerinin isminin değiştirilebileceği sinyalini verdi. Manisa’nın isminin de tarihte geçtiği gibi ‘Saruhan’ olabileceğini dile getiren Arınç, “Geçenlerde bazı illerin isimleri değişse ne olur diye konuşuldu. Yozgatlı Bekir Bozdağ hemen atıldı, ‘Yozgat’ın eski ismi ‘Bozoktu’ yine Bozok olsun’ dedi. Ben de kendime dedim, ‘Manisa’nın yerine bir isim olsa acaba Saruhan mı olur başka bir yer mi olur.’ Siz de düşünün, düşünmek parayla değil. Düşünün bir karar verin. Manisa’nın ismi şu olsun diye karar verirseniz biz de bunu yaparız. İhtiyaç varsa tabi. Hakkari ‘benim adım Çölemerik olsun’ diyorsa , öbür taraftan bakır da neymiş ‘Diyarbekir olsa daha güzel olur’ diyen varsa düşüneceğiz kardeşim. Zaman düşünme ve uygulama devri” dedi.

ÇÖZÜM SÜRECİNE DEĞİNDİ

İstikrarın sona ermesini isteyenlerin olduğunu iddia eden Başbakan Yardımcısı Arınç, çözüm sürecinin başarılı olması halinde Türkiye’nin uçuşa geçeceğini söyledi. Başbakan Yardımcısı Arınç, “Türkiye’de bu istikrar birileri istemese yeni yeni oyunlar sergilese dahi Türkiye’de kavga istenmesine rağmen halkımız bunlara itibar etmeyecek. Birliğimiz bozulmayacak. Çözüm süreci Türkiye’nin önündeki en büyük handikaptır. Çözüm süreci başarılı olursa Türkiye uçuşa geçer. Take off durumundan saatte 900 kilometre hızla giden uçağa döner” diye konuştu.


İlgili yazılar

MHP’yi Müptezellere Teslim Etmeyeceğim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 19 temmuzda yapılan olağanüstü tüzük kurultayını kabul etmediklerini, tüzük değişikliklerinin de geçersiz olduğunu açıkladı. Bahçeli,

CHP’de ön seçim sıralamasında T harfi ilk sırada

CHP’nin 29 Mart’ta yapılacak ön seçim ve  eğilim yoklamasında adayların isim sıralaması kurayla belirlendi. Oy pusulalarında aday adaylarının isimleri kura

CHP gruptan Kılıçdaroğlu’na mesaj!

CHP Grup başkanvekilini seçemedi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Milletvekili Levent Gök’ü işaret ettiği  grup toplantısında grupbaşkanvekili seçilemedi. Muharrem İnce’nin istifası ile boşalan

Bir Cevap Yazın