Özaslaner, son dönemdeki yolsuzluk iddialarının ardından daha fazla AKP çatısı altında kalamayacağını düşündüğü için bu kararı aldığını söyledi.

Bugün makamında basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Ünal Özarslaner, AKP’den istifa ettiğini açıkladı.
2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde Demokratik Sol Parti’den (DSP) seçilen tek Belediye Başkanı özelliğini taşıyan, buna rağmen partisinin ilgisizliği karşısında 2 yıl önce istifa ederek AKP’ye geçtiğini hatırlatan Özarslaner, yaşanan yolsuzluk iddialarının ardından kendisinin AKP çatısı altında kalamayacağını söyledi. Özarslaner, şöyle konuştu:

“2009 yılında DSP’den bölgemizde pek varlığı olmayan bir partiden belediye başkanı seçildim. Halkımızın bu konuda ciddi bir teveccühü oldu. İlçemizde kıt kaynaklarla bir takım hizmetler yapmaya çalıştık. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Belki eksiklerimiz oldu. Bu noktada da halkımızdan özür diliyor ve helallik istiyorum. Ama şunu içtenlikle söyleyebilirim ki bu memleketin tek bir kuruşunu bile yanlış yere harcamadığımı gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. İçimiz rahat bir şekilde görevimizi tamamlayacağız. 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde, herhangi bir partiden aday olmadım. Yapılacak seçimlerde halkımızın daha rahat hareket edebilmesi için AKP’den istifa ediyorum. İstifa etmedeki sebeplerden biri de ülkemizde son dönemde yaşanan sıkıntılardan duyduğum endişeden de bahsetmek istiyorum. Bunlar ciddi sıkıntıya neden oldu bende. Demokratik tepki göstermek adına partimden istifa etmeyi uygun gördüm.”

Özarslaner, istifasını partiye verdiğini ve şu anda herhangi bir siyasi oluşumda olmayacağını da bildirdi.


İlgili yazılar

Cumhurbaşkanı Gül’ün ve komutanların sandığı…

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün oy kullandığı Çankaya İlkokulu’ndaki 1153 nolu sandıktan Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu çıktı. Oy verme işleminin

İşte askerin kabineye sunduğu brifingin detayları

Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, dün gerçekleşen Bakanlar Kurulu’nda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanlarının Suriye

İşte İhsanoğlu’nun sandığı

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun eşi Füsun İhsanoığlu ile birlikte oy kullandığı Sarıyer Yeniköy İlköğretim Okulu 1592 nolu sandıkta sayım yapıldı.

Bir Cevap Yazın