AKP’li Şahin için kaç’AK’saray’a harcanan para önemli değilmiş

AKP’li Şahin için kaç’AK’saray’a harcanan para önemli değilmiş

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin: Bu tür yapılar ülkelerin prestij yapılarıdır. O bakımdan hangi paraya mal olduğu konusu hiç önemli değildir.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, yeni Cumhurbaşkanlığı binasıyla ilgili tartışmaları değerlendirirken, “Bu tür yapılar ülkelerin prestij yapılarıdır. O bakımdan hangi paraya mal olduğu konusu hiç önemli değildir” dedi.
‘Kaçak Saray halen kaçaktır’
Şahin, Karabük’ün Ovacık İlçesi’nde hayırsever işadamı, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sedat Namal tarafından yaptırılacak olan Karabük Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun protokol imza törenine katıldı. Ardından Ovacık Sporcu Kamp Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Şahin, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Cumhurbaşkanlığı binasıyla ilgili tartışmaların hatırlatılması üzerine Şahin, şöyle dedi:
Ak Saray’a 250 odalık ek
“Bu tür yapılar ülkelerin prestij yapılarıdır. O bakımdan hangi paraya mal olduğu konusu hiç önemli değildir. Ülkemiz için, halkımız için yapılmıştır. Burayı, halkın oylarıyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı olması nedeniyle Recep Tayyip Erdoğan kullanıyor. 2019′da yenilenecek seçimde bir başkası belki seçilir ve o kullanır. Dolayısıyla Cumhurbaşkanlarının tapulu malı değildir. Millete aittir. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamaya göre hem imar izni, hem yapı kullanma imar izni var. Bu konuyla ilgili verilmiş olumsuz yargı kararı da yok. Sadece siyasi nedenlerle bir siyasi parti ve onunla aynı görüşte olan bir takım meslek odaları bu konuyu kaşıyorlar. Yapılmış, şu anda hizmete girmiş bir prestij kurumuyla ilgili başka bir şey söylemenin doğru olmadığı kanaatindeyim.”
Hollanda’da iktidar ortağı İşçi Partisi’nin Türk kökenli iki milletvekilini ihraç etmesini de değerlendiren Şahin, “Herhalde Hollanda’da bu tür kararlara karşı gidilecek bir yargı mercii vardır. Ben bu kararın yargı organlarından Hollanda’da döneceğini tahmin ediyorum” dedi.
Şahin, çözüm süreciyle ilgili ise “Milli birlik ve kardeşlik projesi adını verdiğimiz çözüm sürecinin Türkiye’de barışı ve huzuru temin etmesidir önemli olan. Silahların bırakılarak artık silahlı mücadele devrinin bitmiş olduğu kabul edilerek siyaset yoluyla söylensin söylenecek şeyler. Böylece Türkiye terör sorununu bir şekilde çözsün” diye konuştu.


İlgili yazılar

İnce: CHP’nin Tek Görevi Seçim Değil

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce “Biz, Cumhuriyete, devrimlere, çağdaş yaşama savaş açmış bir iktidarla, onun yarattığı tahribatlarla karşı karşıyayız. Etnik

İstiklal marşını okumadılar!

Kürtçe yemin krizini aşan HDP’liler genel kurulun açılışında yemin etmedi Baykal başkanlığında toplanan Meclis’te genel kurulu açan ve “İstiklal marşı”

CHP’li Başkanlar Ankara’ya çağrıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki il başkanları ile bugüne kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilen

Bir Cevap Yazın