Arınç hem Erdoğan’ı hem de Gökçek’i eleştirdi.

Arınç hem Erdoğan’ı hem de Gökçek’i eleştirdi.

 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kendisine “paralelci” diyen Ankara Büyükşehir  Belediye başkanı Gökçek hakkında seçimden sonra en az 100 dosya açıklayacağını söylemişti. Arınç, Starhaber’de yaptığı açıklamada düşüncesinin değişmediğini söyledi. Şimdi gözler, pazar günü yapılacak olan seçimden sonra Arınç’ın açıklayacağı dosyalara çevrildi. Arınç, 1 milyon liralık makam aracı nedeniyle Türkiye Gündemine gelen Diyanet İşleri Başkanı’na Erdoğan’ın araç tahsis etmesini eleştirdi.

Arınç, “Diyanet İşleri Başkanlığı, Atatürk zamanından beri en saygın kurumlardan bir tanesidir. Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesi itibariyle de en büyük kurumlardan bir tanesi. Fakat protokol sıralamasında ya 36. Ya da 46 sırada. 2-3 sene önce dedim ki bunun protokoldaki yerinin de çok güçlü bir biçimde öne gelmesi lazım. Madem ki önemli bir kurum, en azından ilk 10 arasında yer almalıdır demiştim” ifadesini kullandı,

MERCEDES BENİM İÇİN MEZAR OLDU’ DEDİ

Diyanet İşleri Başkanına CHP’den, HDP’den yerine göre MHP’den eleştiri olduğunu anlatan Arınç şunları söyledi:

“Aracın kullanılmasından ziyade bunun fiyatının “1 milyonun üstündedir” denmesi bence yanlıştır. Çok üzüldü ve dedi ki “Ben bunu iade edeceğim. Artık bu Mercedes benim için bir mezardan farksız oldu. Sayın Cumhurbaşkanı’mız o sırada dedi ki “Sen yanlış yapıyorsun. Aracı iade etme.” İade etmişti. “O zaman ben sana Cumhurbaşkanlığı envarterinden bir zırhlı araç vereceğim.” Dedi. Arkasından da “Yurtiçi-yurtdışı seyahatleri için –bizim havuz sistemimiz var- oradan uçak tahsis edeceğim. Benim kararım şudur: Madem ki Diyanet İşleri Başkanı’mız “Ben bu aracı iade edeceğim” diye canlı yayında ifade etti, ve iade etmiştir.  Sayın Cumhurbaşkanımız onun itibarını iade etmek açısından zırhlı bir araç vermiş olsa dahi ben sayın başkanın “Çok teşekkür ederim sayın Cumhurbaşkanım. Nezaket gösterdiniz. Ama ben halkıma beyanda bulundum, bu tür araca binmeyeceğimi söyledim. Beni bağışlayın.” Demesini arzu ederdim. Dedi mi demedi mi bilmiyorum. O günden beri görüşmedim. Ben üzüldüğünü zannediyorum.

Cumhurbaşkanımıza saygısı sonsuzdur ama keşke sayın Cumhurbaşkanımız onun bu sözü üzerine “Al ben sana bir araç gönderiyorum. Onlara inat bundan sonra buna bineceksin.” demeseydi. Çünkü iki arada bir derece kaldığını düşünüyorum. Diyanet İşleri Başkanı böyle bir beyanda bulunduysa bize zorlamak düşmez. Kararına saygı duymak gerekir. Ama Cumhurbaşkanımız da ‘Birileri onun itibarıyla oynadı ben o itibarı fazlasıyla teslim edeceğim.’ diye düşünüyor. İki düşünce de bence haklı ama burada tercihim Diyanet İşleri Başkanı’nın tavrından yana.”

DÜŞÜNCEM DEĞİŞMEDİ

Bülent Arınç  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili olarak da daha önceki görüşlerini muhafaza ettiğini söyledi. Gökçek’in kendisini ve ailesini “paralelci” ilan ettiğini anımsatan Arınç, “Sayın Başbakanımız ile görüştüm, Başbakanımız ‘çok fazla girme’ dedi. Bir iki Bakan arkadaşım da ‘muhatap alma bu böyle bir adam’ diye tavsiye verdi. Ama benim ve ailem hakkında iftiralar atılmıştı. Önce biraz yumuşak başladım ama sonra kendimi tutamadım. Söylediklerimin hepsine müstehaktır, bundan pişman değilim” diye konuştu.


İlgili yazılar

Uğur Kurt’u öldüren polis mi?

Okmeydanı Cemevi’nde beklerken polisin açtığı iddia edilen ateş sonucu yaşamını yitiren Uğur Kurt ile ilgili olarak Cemevi başkanı Zeynel Şahin ifade verdi. Şahin polislerin ateş açtığını söyledi.

Ankara sokaklarına 150 yeni büfe geliyor

CHP’nin adayı Mansur Yavaş’a karşı Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığını  kazanabilmek için çok sayıda arsa, büfe, ihale sözü veren Büyükşehir Belediye

KOLTUKTAN KALKAMDIĞI SÜRECE HIRSIZ DİYECEĞİZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın “hırsız” olduğunun artık devlet sırrı olmaktan çıktığını iddia ederek, “Bütün dünya bunu biliyor, rahatlıkla söyleyebilirsiniz, kimse bir şey yapamaz size. O hırsız o koltuktan inmediği sürece ona her yerde hırsız diyeceğiz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın