Atatürk’ün a,b,c yi öğrettiği okulu geri istediler

Atatürk’ün a,b,c yi öğrettiği okulu geri istediler

Başkentin göbeğinde 250 öğrencinin öğrenim imkanı ortadan kalktı. Ankara’nın en eski mahallesi Hacıbayram’da kentsel dönüşüm uygulamalarıyla başlayan yıkımlar mahalleyi okulsuz bıraktı. Ankara Büyükşehir Belediyesi tahsis ettiği servisi iptal edince yaklaşık 250 öğrencinin öğrenim imkanı da ortadan kalktı. Milli Eğitim Bakanı’nın ilgisizliği semt sakinlerini çileden çıkarttı.

Daha önce TBMM’ye gelerek sorunlarını anlatmaya çalışan Hacıbayram semti sakinleri Milli Eğitim Bakanlığı’nın kendilerine verdikleri öğrenci servisini iptal ettiğini, eğitim konusunda verdikleri hiç bir sözü yerine getirmediklerini ifade ederek CHP’li milletvekillerinden destek istediler.

Başkent Ankara’nın en eski ve ünlü mahallelerinden biri olan Hacıbayram’da bir taraftan kentsel dönüşüm kapsamında önemli sayıda konutun yıkım çalışması sürerken, semtin eski okulu Yahya Galip Kargı İlköğretim okuluda bu yıkımdan nasibini aldı. Yine semtin tarihi okulu olan ve Atatürk’ün ilk alfabeyi tanıttığı Turgut Reis İlköğretim okulunun ise bir derneğe tahsis edilmesi sonucu öğrenim çağındaki yaklaşık 250 öğrenci okulsuz kaldı.

ATATÜRK’ÜN ALFABEYİ TANITTIĞI TARİHİ OKUL DERNEĞE VERİLDİ

Mahalle sakinlerinden Salih G. ” Yaklaşık 250 öğrencinin öğrenimden mahrum bırakılmasının sorumlusu kim ?, Atatürk’ün kara tahtanın başındaki ünlü fotoğrafının çekildiği, şimdi bir derneğin kullanımına verilen okul binası tekrar eğitime tahsis edilsin. Bu binadan yeniden okul olarak da yararlanma imkânı araştırılmadan bir derneğe verildi. Yeniden servis tahsis edilerek öğrencilerin civar okullarda öğrenimlerini sürdürme olanakları yaratılamamış ve eğitimsizliğe terk edilmiştir. Verilen sözler bir bir unutularak çocuklarımız mağdur edilmiştir. Bir an önce çocuklarımıza ya servis verilsin ya da bir okul yapılsın. AKP’nin yeni Türkiye dediği okulsuz, eğitimsiz bir Türkiye demek ki. Atatürk’ün ders verdiği okulumuz Turgut Reis İlköğretim okulunu yeniden eğitime açsınlar.”

V. Ü. ” Ankara Büyükşehir Belediyesi servisleri niye geri çekti. Melih Gökçek eğitimden yana değil, ranttan yana birisi. Çok şaşırmadık. Para getiren bir şey olsaydı o zaman kapı kapı gezerlerdi. Evlerimiz gitti, okullarımız yıkıldı, semtimizi bitiriyorlar “sözleri ile tepkilerini dile getirdiler. Hacıbayram sakinleri milletvekillerinden çocuklarının eğitimine bir an önce bir çözüm getirilmesini istediler.


İlgili yazılar

Altay: Bu İş Penaltı Gibidir

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay dokunulmazlık oylamalarında AKP’den de hayır oyu veren çok sayıda milletvekili olduğunu iddia etti. TBMM’de gazetecilerin

CHP : kesinleşen bir şey yok

Yolsuzluk Komisyonu’nun MHP ve CHP’li üyeleri 4 bakanı Yüce Divan’a göndermeme kararının alınmasının ardından açıklama yaptı. Grup adına konuşan CHP

Erdoğan: Suriye’de yeni eyalet Türkiye için tehdit!

Cumhurbaşkanı Erdoğan DEİK’de  işadamlarına yaptığı konuşmada tek başarısız olduğu alanın faiz olduğunu ifade etti.Girişimcinin yatırım yapabilmesi için faiz oranlarının düşmesi

Bir Cevap Yazın