Avcı: Cemaat TSK’ya operasyon yaptı

Avcı: Cemaat TSK’ya operasyon yaptı

Emniyet Eski Müdürü Hanefi Avcı, operasyonlara rağmen Türkiye’deki “paralel yapının” hala çok güçlü olduğunu söyledi.

Devrimci Karargah Örgütü’ne yardımdan 15 yıl hapis cezasına çarptırıldıktar sonra Anayasa Mahkemesi tarafından, “hak ihlali” gerekçesiyle tahliye ettiği Emniyet Eski Müdürü Hanefi Avcı, cemaatin hala devlet kademesinde çok güçlü olduğunu iddia etti. Avcı, Balyoz operasyonu konusunda bir de itirafta bulundu.
Hanefi Avcı, CNN Türk’te katıldığı televizyon programında, hakkındaki iddialar ile Türkiye’deki cemaat yapılanmasıyla ilgili konuştu. Hükümetin yürüttüğü “Çözüm Sürecine” desteklediğini ifade eden Avcı, Türkiye’nin geleceği için bu sürecin tamamlanması gerektiğini söyledi.

“YOLSUZLUK OLMASSA YATIRIM DA OLMAZ”

17 ve 25 Aralık sürecinde, cemaatin hükümeti dizayn etmeye çalıştığını söyleyen Avcı, iddialarla ilgili olarak dava açılmasını ve bu sürecin tüm detaylarıyla kamuoyunun bilgisine sunulması gerektiğini kaydetti. “Türkiye’de yolsuzluk yapılmassa, yol dahil hiçbir yatırım da yapılamaz” diye konuşan Avcı, bu çarkın devam ettiğini söyledi. Hükümetin “paralel yapıya” yönelik operasyonlarına rağmen Türkiye’de hala güçlü olduklarını da ileri süren Avcı şöyle konuştu:

“CEMAATİN İKİ KİŞİLİĞİ VAR”

İki farklı kişilik var. Sizin sokakta gördüğünüz yüzle, arka plandaki büyük teşkilatı çalıştıran mekanizmanın beyni farklı bir kişilik. İnsanları bertaraf etmek için hukuk dışı dinlemeler yapılmış. Sahte bir takım isimlerle, dinleme yapılmış takip edilmiş, oradan çıkan deliller ile bir takım ihbarlara ya da sizi kamuoyunda küçük düşürmek için kullanılmış. Bir başka dinlemeler ise kamuoyu hakkında bilgi almak için yapılmış. Yani bu devletin, ya da bu toplumun köşe taşları dinlenmiş. Halen çok güçlü bir yapı, bunu söylemek gerekiyor.

“TSK’YA EMNİYETE OPERASYON YAPTI”

Bu güç devletin en önemli kurumlarına karşı operasyon yaptı. Yani Türk Silahlı Kuvvetler’e yönelik operasyon yaptı, emniyete yaptı, MİT’i sıraya dizmeye kalktı. Hükümetin kendisine hesap sormaya kalktı. Şimdi siz bu güce karşı, kurumları aktivite etmeye çalışacaksınız. Elbette bu kurumların bir güce ve desteğe ihtiyacı var. Hükümet adaletli biçimde hukuka destek olmassa bu soruşturmayı yürütemez.

Tuhaftır Balyoz operasyonunda ben de bir şeyler vardır, yapılmıştır zannediyordum. Zaman içerisinde cezaevinde olup bitenlere bakınca, dökümanları inceleyip, mahteme tutanaklarına bakınca olayın çok farklı olduğunu ve tamamen cemaatin operasyonu olduğunu gördüm.


İlgili yazılar

Gökçek O Reklam Panosunu Hala Kaldırmadı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Çankaya Belediyesi Emniyet genel Müdürlüğü önündeki emniyet Parkı’na dikilen Atatürk anıtını kapatan reklam panosu halkın

Atayün: O kelimeyi ilk kez müdür olduğumda duydum

İstanbul Emniyet Müdürlüğüeski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün,  Tahşiye kelimesini ilk kez Terörle Mücadele Şubesi’ne müdür olarak atandığında duyduğunu

Bahçeli: Maskeler düşüyor boyalı yüzler ifşa oluyor

MHP lideri Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından hüküm sözcüsü Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye başkanı arasındaki rüşvet ve yolsuzluk

Bir Cevap Yazın