Bahçeli: Siç çalıştınız onlar çaldı

Bahçeli: Siç çalıştınız onlar çaldı

MHP lideri Devlet Bahçeli hükümetin yolsuzluk konusunda dünya lideri olurken halkın da yoksullaştığını söyledi. edirne’de halka hitapeden Bahçeli  “Siz çalıştınız, onlar çaldı.  Siz yoruldunuz, onlar yolsuzluk yaptı.  Siz katlandınız, onlar servetlerini katladı. Ve onlar ki, görülmedik bir rüşvet çarkı, soygun düzeni kurdular.” dedi.

TÜRKİYE YOL AYRIMINA GELDİ

Türkiye’nin  bugün bir yol ayrımına geldiğini anlatan Bahçeli’nin konuşması özetle şöyle:

7 Haziran’da Milliyetçi Hareket, Edirne’nin engin sağduyusuna, idrakine, vicdanına sonuna kadar güvenmektedir.Bu seçim ile aziz milletimizin gelecek yüzyıllardaki kaderini belirlemek için eminim ki milli bir şahlanış göstereceksiniz.

Üzerinize geçirilmeye çalışılan kefeni bir kader olarak kabul etmeyeceksiniz.Türkiye’nin çatışma ve kavga ortamına sürüklenerek tükenmesinin vebaline asla ortak olmayacaksınız.

Türk milleti ve milli değerler etrafında kenetlenecek, bölünmeyeceğimizi dosta ve düşmana bir kere daha göstereceksiniz.

Onurumuzla oynayan siyaset tüccarlarının ve çıkar çetelerinin yakasına yapışmak artık bir namus borcudur.Çatışma ve kutuplaşma ile vicdanları sömürenlere cevap vermek de artık bir vatan görevidir.

Bu milli hesaplaşma her ilde, her ilçede ve her beldede, vatanın her köşesinde aziz milletimizle el ele, omuz omuza 7 Haziran günü sandık başında yapılacaktır.

Gelişmeler, önümüzdeki seçimlerin taraflarını tam anlamıyla belli etmiştir:

Bir yanda, AKP ve işbirlikçi çıkar çevrelerinin koalisyonu, Diğer yanda milletini karşılıksız seven Türkiye sevdalıları.

Bir yanda, Türkiye’den intikam almaya niyetli iç ve dış mihraklar,

Diğer yanda Türkiye’yi kurtarmaya yemin etmiş Türk milliyetçileri. Bir yanda varlıklarımızı sömürmeye hazırlanan küresel odaklar, varlığımızı imha etmeye odaklanmış teröristler, bölücüler ve müzakereciler,

Diğer yanda milli ve tarihi emanetleri canı pahasına savunarak Balkanlarda destan yazan Edirneliler.

Bir yanda, siyasi ikbal ve menfaat için siyasete soyunanlar, Diğer yanda ise vatana hizmet ve milli değerlere sadakat için Türkiye’ye talip olan Milliyetçi Hareket.

Gafletin ihanete vardığı, korkaklığın teslim olmaya dayandığı bir iktidar dönemi 7 Haziran’da sona erecektir.

SİYASETE MÜDAHALE ARTTI

7 Haziran’a çok az bir süre kala siyasete gayri milli müdahaleler artmaktadır.Demokrasiden rahatsız olan odaklar gazete ilanlarıyla, havuz medyası kanalıyla sürekli tahrik ve pislik üretmektedir.

Bugün bazı yandaş gazetelerde tam sayfa ilanlar çıkmıştır.Ve bu ilanların Sivil Dayanışma Platformu tarafından verildiği anlaşılmıştır.

Bu saray dayanışma platformuyla ilgili kanaatlerimi 29 Mayıs günü Gümüşhane’de paylaşmıştım. Görüyorum ki fitnenin, ihanetin, kokuşmuşluğun yuvalandığı bu platform durmayacaktır.

Kimin maşası olduğu, kime ve neye hizmet ettiği ise az çok belli olan bu platform Türk siyasetine, demokratik teamül ve birikimlere saldırı teşebbüsünde bulunacak kadar alçalmıştır?

Muhalefet parti liderlerini isim isim yazıp hakaret etmek nasıl bir namus ve şeref noksanlığıdır? Bu uygulamanın 12 Eylül öncesini andırması meselenin bir başka hazin yanıdır.

Şayet Erdoğan bu Sivil Dayanışma Platformu’yla bağı varsa, sevk ve idare ediyorsa, bilmelidir ki, bu bir demokrasi düşmanlığıdır, millete ihanettir.

Türkiye karanlık çevrelerin kumpasındadır. Türkiye kirli ellerin güdümündedir.

Diktatörlüğe heves etmiş Erdoğan, muhalefeti bastırmak, demokrasiyi yarmak, hak ve özgürlükleri budamak için paralı askerlerini devreye koymuştur.Erdoğan öylesine korkmaktadır ki, her çirkinliğe, her çarpıklığa müracaat ederek bizimle mücadele edeceğini sanmaktadır.

Artık AKP lejyonerleri, muhalefete tam sayfa ilanlarla hakaret edecek kadar cüret kazanmışsa, Türkiye resmen ara dönem, kara dönem, baskı ve zulüm dönemi yaşıyor demektir.

İleri demokrasi dedikleri ayıp ve ilkellik işte budur.Yeni Türkiye tüccarlarının gerçek ve hastalıklı yüzü tamamen budur.

Erdoğan ve Davutoğlu maşalarını çekmezse, demokratik mücadeleyi rotasından saptırırlarsa, bunun hesabını asla veremeyeceklerdir.

ERDOĞAN BOŞUNA ÇIRPINIYOR

AKP’nin düşüşünü hiç kimse engelleyemeyecektir. AKP devri kapanıyor, 13 yıla yaklaşan zillet 7 gün sonra sona eriyor. Erdoğan boşa çırpınmasın, hesap vereceği günler yaklaşıyor.

Davutoğlu boş yere tuzak kurmasın, başını öne eğeceği günler yakınlaşıyor. Hiçbir mihrak AKP’nin akıbetini geciktiremeyecektir.

Hiçbir mihrak AKP’nin inişini, sandığa çakılışını engelleyemeyecektir.  Hakaret ilanları da verseler, iftira da atsalar, saldırıp önümüzü kesmeye de çalışsalar, Milliyetçi Hareket Partisi sahte mabutları devirmek için iktidara geliyor.

Milliyetçi Hareket Türkiye’yi kurtarmak için iktidara yürüyor. Milliyetçi Hareket zalimlerin hakkından gelmek, mazlumların hakkını savunmak için kükremiş sel gibi, patlamış volkan gibi coşuyor.

Ya huzur kazanacak ya da hüsran sürecektir. Ya zillet hakimiyetini teyit edecek ya da millet kazanacaktır.

Ya Türkiye düzlüğe çıkacak, ya da milliyetsizler istikbalimizi karartacaktır.  Başka bir seçenek kalmamıştır.

Artık sinsi oyunlar bitmelidir. Artık rezalet serüvenleri kapanmalıdır.  Artık ihanetin perdesi yırtılıp atılmalıdır.  Edirnelinin beklemeye tahammülü kalmamıştır.

Oyalanacak vakit yoktur. Tehdit çok yakındır.  Tehlike her köşededir.  Zulüm her yerdedir. Zorba kontrol ve denetimden çıkmıştır.

 


İlgili yazılar

Gezi yargılanamaz

Gezi olayları sanıkları silahlı terör örgütü elemanı oldukları iddiası ile yargılanıyor. Gezi olaylarının Ankara’daki ilk davası başladı. Haziran İsyanı’nın Ankara

Bir yanımız alev alev, bir yanımız buz kesti

Yunanistan’dan İtalya’ya 422 yolcu, 56 mürettebat ve 200 araçla sefer yapan Norman Atlantic arabalı feribotunda yangın çıktı. Türkiye saatiyle (TSİ)

Belediyeden PKK’lılar İçin Özel Köprü

Van’ın Çatak ilçesinde yerleşim yeri bulunmayan Körüklü Vadisi’nde DBP’li belediye başkanının PKK’lı teröristler için  özel köprü yaptırdığı ortaya çıktı İlçeye

Bir Cevap Yazın