BAHÇELİ’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

BAHÇELİ’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Başbakan ve partisi hangi sonucu alırsa alsın haksızlıklar, hukuksuzluklar ve ahlaksızlıklar sandıkta aklanmamış, temize çıkmamıştır” dedi.
Bahçeli, sandıkların büyük çoğunluğunun açılmasının ardından gece 02.00 sıralarında gazetecilere açıklamalarda bulundu.
30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin kesin olmayan sonuçları büyük oranda belli olduğunu, milli iradenin tercihini yaptığını kaydeden Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Türkiye çok zorlu, engellerle dolu ve çekişmeli bir seçim sürecini geride bırakmıştır.
Bu seçimlerin propaganda döneminde ahlaki, hukuki ve vicdani tüm değerler çiğnenmiştir.
Yalan ve aldatma rekor kırmıştır.
Yandaş ve yalaka medya gerçekleri örtmek, yanlışları gizlemek, ihanet ve melanetleri saklayabilmek amacıyla adeta geceyi gündüze katmıştır.
AKP, devletin her türlü imkânını pervasızca kullanmış, kamu kaynaklarını keyfince siyasi faaliyetlerine seferber etmiştir.
30 Mart seçimleri öncesinde adaletsizlik, karartma, baskı, dayatma, kamuoyu yönlendirmesi ve şantaj çok ciddi hız ve ivme kazanmıştır.
AKP zihniyeti toplumsal ve siyasal yapıyı aşırı şekilde germiş, bugüne kadar görülmemiş biçimde kutuplaştırmış ve millet iradesini çarpıtmıştır.
Bu seçimlerin hazırlık dönemine yakın tarihin en büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu damgasını vurmuştur.
Başbakan ve hükümeti somut delillere dayanan vahim iddiaların muhatabı olmuştur.
Türk milleti hırsızlık yapanları, rüşvet alış-verişlerine taraf olan failleri net olarak tanımış ve görmüştür.”

-“HİÇBİR ŞEYİN ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”-

“Başbakan ve partisi hangi sonucu alırsa alsın haksızlıklar, hukuksuzluklar ve ahlaksızlıklar sandıkta aklanmamış, temize çıkmamıştır” ifadelerine vurgu yapan Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Şurası açıktır ki, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrası Türkiye çok şeye gebedir.
Ülkemizin içine sokulduğu darboğaz kritik bir eşiğe gelmiş ve kötüleşerek tehlikeli bir noktaya kaymıştır.
Kaldı ki hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı çok iyi bilinmelidir.
Seçim sonuçları yargının yerine geçemeyecek, mahkemelerin görevini ifa edemeyecektir.
Başbakan Erdoğan’ın kesin olmayan seçim sonuçlarına dayanarak yaptığı yeni ve sözde balkon konuşması Türkiye’nin bundan sonraki hal ve gidişatı hakkında önemli ipuçları vermiştir.
Anlaşılan Başbakan cepheleşmeleri teşvik ve tahrik etmeyi ısrarla sürdürecektir.
Hükümetinin ve partisinin bulaştığı yolsuzluk kirini ve karanlık ilişkiler ağını hukuken temizlemeden muhalefete yüklenmesi, aklına estiği gibi muhalefete ayar vermeye teşebbüs etmesi her şeyden önce demokratik terbiye ve adaba hakarettir.
Başbakan Erdoğan’ın; yeni Türkiye ucubesi yetmezmiş gibi, yeni muhalefet nakaratlarını da seslendirmesi şüphesiz ki aymazlık, kendini bilmezlik ve akıl noksanlığıdır.
Türkiye’yi hala şaibelerden arınmamış bir Başbakan yönetmektedir.
30 Mart’ın istikameti nereye çıkarsa çıksın, siyasi neticeler neyi gösterirse göstersin iktidarda henüz rüşvet ve yolsuzluğun batağına saplanmış kapkara vicdanlı bir zümre bulunmaktadır.
Başbakan Erdoğan’ın balkon konuşması vesilesiyle yanına alıp kalabalıkları selamlattığı kişi ya da kişiler yakayı kurtarmış ve suçlamalardan kurtulmuş değildir.
Yakın gelecekte de doğru ve helal kazanç kesinlikle kazanacak, layık olduğu itibarına kavuşacaktır.
Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin seçim ve tercihine saygı duymaktadır.
30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri enine boyuna incelenecek ve analiz edilecektir.
Bu seçimlerde milli iradenin vermiş olduğu mesaj mutlaka ki dikkatle değerlendirilecektir.”

-“SEÇİMLERDEN BAŞARIYLA ÇIKAN DEĞERLİ ARKADAŞLARIMI KUTLUYORUM”-

Yaşanan çok sıkıntılı siyasi süreçlerin ve imkânların kısıtlılığı göz önüne alındığında Milliyetçi Hareket Partisi’nin önemli sayılabilecek bir başarıya imza attığını savunan MHP Lideri, şöyle dedi:
“Bilhassa Büyükşehir, İl, İlçe ve Belde Belediye Başkanlıklarında ya kazanmış ya da kazanmanın eşiğine gelmiştir. Bu bizim açımızdan bir gelişme, gelecek için de ümitvar bir tablodur.
Adalet ve Kalkınma Partisi seçim sonuçlarını doğru okumalı, Türkiye’nin bekası ve esenliği ile milletimizin huzur ve refahı için bundan sonra uygulayacağı politikalarda hassas hareket etmelidir.
Önümüzdeki yeni dönemde siyasete daha çok uzlaşma, daha çok ahlak, daha fazla işbirliği, daha fazla adalet ve karşılıklı saygı hakim olmalıdır.
Milliyetçi Hareket Partisi, milletinin kendisine verdiği yetki, destek ve gösterdiği teveccühle yeni bir görev ve sorumluluk üstlenmiş olup bunun gereğini milli menfaatler doğrultusunda daha etkili ve kararlı bir muhalefet anlayışıyla icra edecektir.
Bundan herkes emin olmalıdır.
Mahalli İdareler Seçimleri süresince partimizin başarısı için var gücüyle çalışan, milletimizle kucaklaşan, bütün imkânlarını seferber eden aziz teşkilat mensuplarımıza, adaylarımıza ve dava arkadaşlarımıza fedakârca çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.
Seçimlerden başarıyla çıkan değerli arkadaşlarımı kutluyorum.
Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve muhterem adaylarına destek vermiş bütün vatandaşlarıma en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinden çıkan sonucun milletimize, demokrasimize ve partimize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.
Sözlerimi bitirirken hepinizi bir kez daha sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.”


İlgili yazılar

Kılıçdaroğlu: Erdoğan Çarkçı Bir Narsist!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı  Erdoğan’a çok sert yanıt verdi. Erdoğan’ı “fırıldak” olmakla suçlayan Kılıçdaroğlu Başbakan Binali Yıldırım tarafından

Arınç kabine dışı

Ağlaması gafları ve  fırça yedikten söylediklerinin yanlış anlaşıldığını açıklamasıyla ünlü Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç  Davutoğlu kabinesinde yer almayacak. Ahmet Davutoğlu’nun

Tanrıkulu özür diledi Mengü isyan etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun CNN televizyonunda “CHP Genel Başkan Yardımcısıyım. Ben bin kere özür diliyorum” açıklamasına eski milletvekili

Bir Cevap Yazın