Bakan değil, kukla

Bakan değil, kukla

CHP Ankara İl Gençlik Kolları, Başbakan Erdoğan’ın adı yolsuzluk skandallarıyla anılan oğlu Bilal Erdoğan’ın yeni ses kaydında kızlı-erkekli eğitime karşı çıkması ve eğitimi dizayn etme girişimini protesto etti.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Bilal Erdoğan’ın hangi pedolojik bilgiye dayanarak eğitime ayar verdiğini sordu.

Eğitim sistemini 4+4+4 eğitim sistemiyle alt üst ettiklerini belirten Yıldız,  kızlı erkekli ayrıştırmasına giderek toplumu bölmeye çalıştıklarını ifade etti.

Yıldız şöyle konuştu:

“Eğer Milli Eğitim Bakanı görevini yapamıyorsa istifa etsin, geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine karışmasın, Milli Eğitim Bakanı Bakan değil, kukladır ve istifa etmelidir” dedi. Ankara Gençlik Kolları’nın başarısına vurgu yapan Yıldız, Ankara İl Gençlik Kolları’nın yaptığı basın açıklamaları sayesinde Ankara Emniyeti’nin de aydınlanmaya başladığını ifade ederken “Sizin çocuklarınızın da eğitim haklarını savunuyoruz, her çocuğun geleceğimiz olduğunun farkındayız”

Ankara İl Gençlik Kolları adına konuşan, Ankara Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Saide Atıgan, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençlik sesi olarak, hiçbir gericiliği kabul etmiyoruz, tüm gerici fikirleri şiddetle reddediyoruz. Çünkü, bizler Cumhuriyet’i kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün gençleriyiz. Bizler Cumhuriyet’in genç neferleriyiz, bırakmayız geleceğimizi, bizler sorarız, sorgularız, Yeri gelirse de geldikleri gibi giderler de deriz, demesini de yapmasını gayet iyi biliriz” dedi.

 

 


İlgili yazılar

İnce : Beni terör ve suç örgütlerine monte ettiler ve dinlediler

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, kendisinin ‘terör ve organize suç örgütü üyelerinin yanlarına monte edilerek’ telefonunun dinlendiğini bildirdi. Muharrem İnce

100 yıllık Musul sorununu IŞİD’e çözdürmek istedi?

Suriye’nin Kobani kentine IŞİD tarafından yapılan saldırıyı protesto etmek için HDP-PKK militanlarını protestoya davet eden, çıkan olaylarda 24 kişinin ölmesini

Erdoğan Kars’taki mitingde slogan attırdı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti lideri gibi ülkenin her tarafında miting yapmaya ve muhalefet partilerini eleştirmeye devam ediyor. Erdoğan Kars’ta

Bir Cevap Yazın