Bakan Yolsuzluk ve denetleme bölümlerini neden okumadı ?

Bakan Yolsuzluk ve denetleme bölümlerini neden okumadı ?

Bakan Şimşek bu bölümü okuyamadı!

Maliye Bakanı Şimşek 2015 bütçesi konuşmasında yolsuzluk ve Sayıştay denetimi kısmını okumadı.

Bakan Şimşek bütçe sunuş konuşmasında yolsuzluk & Sayıştay denetimi bölümlerini okumadan atladı.2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe görüşmeleri meclis genel kurulunda bugün saat 13.00′te başladı.

Bütçe görüşmelerinde ilk olarak Maliye Bakanı Mehmet Şimşek konuştu. Ancak bakan şimşek in konuşma metninde yer alan yolsuzluk & Sayıştay denetimi bölümlerini okumadan diğer bölümlere geçmesi dikkat çekti.

Kulislerde Bakan Şimşek’in yolsuzluk ve denetim bölümlerini okumadan geçmesi manidar olarak değerlendirilirken, CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, ” Bu hızla devam edersek 5 yıl sonra dünyanın en yolsuz 10 ekonomisinden biri olacağız. 2015 Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı TBMM’de görüşülmeye başladı. Vergilerimizi yolsuzluğa hırsızlığa kaptırmadığımız bir yıl olsun. Sükûtun sesi gürdür: Maliye Bakanı bütçe sunuş konuşmasında yolsuzluk & Sayıştay denetimi bölümlerini okumadan atladı ” diye tepki gösterdi.

Cengiz ALDEMİR/Sozcu.com.tr


İlgili yazılar

Değerlendirmeyi millet yapsın

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP ve MHP’nin ortak aday gösterdikleri Ekmeleddin İhsanoğlu ismini değerlendirirken, “Değerlendirmeyi millet yapsın” dedi. Başbakan Erdoğan,

Erdoğan’a hakaret gerekçesiyle 16 yaşındaki çocuk tutuklandı!

Cemaat ile yaptığı işbirliği ile devletteki hukuka bağlı  memurları sürgün edip gözaltına alan AKP iktidarı yeni bir döneme hızlı başladı.

Silopi ve Cizre’de öğretmenler hizmet içi eğitime alındı

7 Haziran seçiminden sonra Hakkari, Şırnak, Van, Mardin, Diyarbakır, Bitlis, Bingöl ile Batman merkez  ve ilçelerinde terör örgütü ile başlayan

Bir Cevap Yazın