Bakın kask numaraları neden silinmiş?

Bakın kask numaraları neden silinmiş?

Gezi parkı eylemleri sırasında çok sayıda çevik kuvvet polisinin kaskındaki numaralar yak eksik ya da silinmişti. Yaptıkları yasadışı eylemde kimliklerinin belirlenmemesi için kask numaralarının bilinçli olarak silindiği iddia edilmişti. İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Gezi Parkı olayları sırasında polis kask numaralarına ilişkin, “Söz konusu olaylar sırasında yoğun görevlendirme yapılması nedeniyle rakamları silinen kaskların en kısa sürede numaralandırılması sağlanmıştır” dedi.  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesini yanıtlayan İçişleri Bakanı Âlâ, Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden vatandaşlara ilişkin işlemlerin adli makamlar tarafından yürütülmekte olduğunu söyledi.
Çevik kuvvet birimlerinde görev yapan tüm personele numaralandırılmış kask verildiğini belirten İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, “Söz konusu olaylar sırasında yoğun görevlendirme yapılması nedeniyle rakamları silinen kaskların en kısa sürede numaralandırılması sağlanmıştır” dedi.
İçişleri Bakanı Âlâ, ilgili mevzuat, emir ve talimatlara aykırı hareket eden personel hakkında derhal adli ve idari işlemin başlatıldığını bildirdi.


İlgili yazılar

100 yıllık Musul sorununu IŞİD’e çözdürmek istedi?

Suriye’nin Kobani kentine IŞİD tarafından yapılan saldırıyı protesto etmek için HDP-PKK militanlarını protestoya davet eden, çıkan olaylarda 24 kişinin ölmesini

Özel’den öğretmenler için teklif

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, öğretmenlerin ek gösterge ve tazminatlarının artırılması ve makam tazminatı verilmesine ilişkin olarak

Ergun Poyraz’ın müthiş analizi

Yazar Ergun Poyraz tutuklu kaldığı 6 yıl 9 aylık süreçte yaşadıklarını anlattı. Poyraz, “Orada bizi örgüt olmakla suçladılar. Ama orada bırakın örgütü, bir okey masası kuramazsınız.” dedi.

Bir Cevap Yazın