BALBAY’A ZİYARET

BALBAY’A ZİYARET

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tutuklu CHP Milletvekili Mustafa Balbay’ı Sincan Cezaevi’nde ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu-Balbay görüşmesine, CHP Grup Başkanvekilleri Akif Hamzaçebi, Muharrem İnce, Engin Altay, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve CHP TBMM İdare Amiri Malik Ecder Özdemir de katıldı. Kılıçdaroğlu, yaklaşık 1 saat 15 dakika süren görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, halkın oyuyla seçilen milletvekillerinin uzun süredir tutuklu olduğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu:6111

“Parlamentoya halkın iradesi tam yansımış değil. Dün açıklanan Demokrasi Paketi’nde tutuklu milletvekilleriyle ilgili de birkaç cümlenin olabileceğini düşünüyordum; çünkü demokrasi halkın oylarıyla seçilen kişilerin parlamentoda görev yapması demektir. Onların hapishanede tutulması demek değildir. Ama bu olmadı. Balbay’ı çok iyi gördüm. Morali yerinde, çalışıyor, üretiyor. Ben Ankara’da tutuklu bir parlamenter olarak çalışmak istiyorum, çalışıyorum, üretiyorum, düşüncelerimi ifade ediyorum. Bana notlar gönderecek, düşüncelerini gönderecek. Parlamentodaki yasa teklifleri veya tasarıları gelirse onları Balbay’a ulaştıracağız. Balbay, o konudaki düşüncelerini oluşturacak ve bizim milletvekillerine aktaracak. Biz de onları parlamentoda dillendireceğiz. 21. yüzyılın Türkiye’sinde bir milletvekilinin tutuklu olması demokrasi ayıbıdır. Bu demokrasi ayıbını ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bu sadece muhalefetin değil, bütün siyasal partilerin ortak görevi olması gerekir.”

Kılıçdaroğlu’na cezaevinde mahkumların yaptığı çiçek hediye edildi. Bu arada Kılıçdaroğlu, dün görüşme izni alınan tutuklu MHP Milletvekili Engin Alan’ı duruşmaya götürüldüğü için ziyaret edemedi.


İlgili yazılar

Sarayının müteahittine ödül verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan,  toplumu bir çok kesimi tarafından tepkilere neden olan ve  hukuku ayaklar altına alarak yaptırdığı AOÇ’da ki

Araştırmayı istemiyor ama çağrı yapıyor!

CHP’nin terörün nedenlerinın araştırılması için Meclis komisyonu kurulması önerisini reddeden Başbakan Ahmet Davutoğlu liderlere silahların bırakılması konusunda çağrı yapmalarını istedi.

CHP’li gençler alanlarda

Gezi Parkı eylemlerinin yıld dönümünde CHP Gençlik kolları il başkanları Önce Anıtkabir’de sonra alanlarda olacak.İl başkanları daha sonra “Nasıl bir cumhurbaşkanı” konulu çalıştaya katılacak.

Bir Cevap Yazın