BALKONDAN TEHDİT ETTİ!..

BALKONDAN TEHDİT ETTİ!..

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, yalan iftira, şantaj ve montaj siyasetinin bugün yerle bir olduğunu belirterek, Türkiye’nin tüm sorunlarının çözüm aracı tartışmasız siyaset olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan Balkon konuşmasın da bugün kazananın Türkiye olduğuna vurgu yaptı.
Muhalefet liderlerine, “Bu kasetler olmasaydı siz bu seçim kampanyasında ne konuşacaktınız” diye soran Erdoğan, statükonun büyük bir darbe aldığını söyledi.
Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:
“Kirli ilişkiler, adı konulmamış ittifaklar bugün kaybetmiştir. Vesayetçi odakların her türlüsü de milletten tam bir Osmanlı şamarı yemiştir. Kibir ve gurur kaybetmiştir. Milletine tepeden bakan, milletini küçümseyen, milletin tercihlerini hafife alan, millete en ağır hakaretleri yapan ki bir kez daha sandıkta yenilmiştir. Harflerinden kanlar damlayan, öfke damlayan, nefret damlayan o manşetleri atanlar bugün bir kez daha ağır yenilgi almıştır.”
“Yalan, iftira, şantaj, montaj siyaseti bugün yerle bir olmuştur” Başbakan Erdoğan, muhalefet partilerine şu çağrıyı yaptı:
“Biz her seçim sonrasında olduğu gibi, bu seçim sonrasında da neticeleri analiz edeceğiz. Ama muhalefetin böyle bir derdi var mı? Onlar her seçime girerken hep hazırlıksız yakalanırla. Oy verenlerin ve oy vermeyenlerin vatandaşların da hissiyatını samimiyetle değerlendireceğiz Muhalefet partileri de milletin sandıkta verdiği mesajı doğru okumalı. Artık kendilerini sorgulamalı, kendi öz eleştirilerini sağlıklı bir şekilde yapmalıdır.”
Daha güçlenerek geleceklerini kaydeden Erdoğan, daha güçlü demokrasiyi getireceklerini belirtti. “Artık eski Türkiye yok, yeni Türkiye var” diyen Başbakan konuşmasında özetle şunları söyledi:
“Milletimiz siyaset dışı yollardan istikametimizin belirlenmesine tavrını itirazını ortaya koymuştur. Sandık sonuçları, kimin kazandığından çok kimin kaybettiğin gösterir. Şu ifadelere lütfen dikkat edelim. Bugün ahlak dışı siyaseti kaybetmiştir. Kaset siyaseti, montaj siyaseti, iftira ve çamur siyaseti, esersizlik siyaseti, plansız, hedefsiz siyaset kaybetmiştir. Ey genel müdür, ey güya genel başkan elinizde bu kasetler olmasa siz bu seçim kampanyasında ne konuşacaktınız? Biz plan konuştuk, bunlar yalan takiye, fitne, fesat bunu konuştular.

-“TÜRKİYE’NİN TÜM SORUNLARININ ÇÖZÜM ARACI TARTIŞMASIZ SİYASETTİR”-

“Statüko bugün çok büyük bir darbe almıştır. Adı konulmamış ittifaklar bugün kaybetmiştir. Vesayetin her türlüsü bugün milletten tam bir Osmanlı tokadı yemiştir. Bugün kibir, gurur kaybetmiştir. Milletine tepeden bakan, milletini küçümseyen, millete en ağır hakaretleri yapan kibir bir daha kaybetmiştir. Ey Pensilvanya hani siz demokrasinin karşısına konumlandırılmıştır. Ne oldu, sandıkta bugün demokrasi kazandı, irade kazandı. Ne oldu. 21. yüzyılda 2014 Türkiye’sinde halka hala darbe beklentisi içinde verilen mesajlarınız ne oldu. İşte bak millet burada, halk burada. Siyaset dışı planlarla Türkiye’ye rota çizmeye çalışanlar bugün sandıkta kaybetti, siz şimdi neredesiniz. Montaj siyaseti bugün yerle bir olmuştur. Türkiye’nin tüm sorunlarının çözüm aracı tartışmasız siyasettir, tartışmasız demokrasidir. Kimin ne meselesi varsa bunu siyasetle çözme yoluna gitmelidir, kimin ne meselesi varsa bunu artık sadece sandıkta çözme yoluna gitmelidir.”

-“MUHALEFETE ÇAĞRI”-

Muhalefet partilerine açık çağrı yapıyorum. Niye 46, 47, 48 aldık da, kesin olmayan sonuçlara göre biz niye bunu 55 yapamadık, 60 yapamadık. Şimdi oturup bunu konuşacağız. Ve bunları konuşup neticeye bağladıktan sonra sizlerle beraber yolumuza bu eksikleri gidererek devam edeceğiz. Ama muhalefetin böyle bir derdi yok. Onlar her seçime girerken hep hazırlıksız yakalanırlar. Bize oy vermeyenlerin hissiyatını değerlendireceğiz. Muhalefet partileri de artık kendi özeleştirilerini yapmalılar. Neye üzüldüm biliyor musunuz, Dışişlerine yapılan olaydan sonra şahsıma yapılan tüm iftiraları unuttum. Dışişlerine yapılan olaydan sonra şu muhalefetin bir açıklamasını duydunuz mu? Bu bir casusluktur, buna karşı biz iktidarın yanındayız diye bir açıklama duydunuz mu? Ne olacak, Pensilvanya’yla beraber hareket edenler bunu yapabilir mi? Buradan bir şey bekliyorlardı. Ekonomi çökecek diye bekliyorlardı.

-“ARTIK ESKİ TÜRKİYE YOK”-

“Siyasette de, ekonomide de demokrasi de daha güçlü olacağız. Artık eski Türkiye yok. Yeni Türkiye yok. Eski siyaset, eski muhalefet tarzıyla bir şey olmaz. Yeni Türkiye’nin yeni bir muhalefet ihtiyacı açıktır. Yeni Türkiye’nin iktidar kadar milleti kucaklayan bir muhalefete ihtiyacı var. Türkiye kazanacaksa AK Parti kaybetsin. Türkiye düşmanları bugün hayal kırıklığı yaşadı. Millet istiklaline uzanan ellleri sandığa gömmüştür. Milliyet sinsi tuzakları, ahlaksız oyunları bugün bozmuştur. Bayrağına sahip çıkan aziz milletime tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Biz ezelden gelen ebediye giden bir davanın hizmetkârlarıyız. Biz büyük bir dava taşının sadece hamallarıyız.”
“Bu can bu tende oldukça üzerimize hangi emanet yüklenirse ona sadakatle sahip çıkacağız. Bizden öncekilerden önce devraldığımız bayrağı. Yüksek burçlara dikmenin gururu içindeyiz. Büyük Ak Parti ailesinin bu şuurla hareket edeceğinden eminiz. Türkiye artık yeni bir döneme girmiştir. Bugün hiç kimse üzülmesin. 77 milyon bilsin ki bugün Türkiye kazanmıştır. 77 milyonun herbir ferdi bilsinki yeni Türkiye kazanmıştır. Bugün yeni Türkiye’nin zafer günüdür. Bugün 2023 süreci kazanmıştır. Bugün çözüm süreci kazanmıştır. Bugün 77 milyonun tek bir ferdi kaybetmemiştir. Başka partilere oy vermiş olabilirler, bize küfretmiş olabilirler tabi bazı seviyesiz muhalefet yapanları mahkemeye verdik ama 77 milyonun her bir ferdi kazanmıştır.”


İlgili yazılar

Arınç Fidan’ın istifasına kızdı

MİT Müsteşarı Hakan Fidan, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde AKP’den  milletvekili aday adayı olmak üzere Müsteşarlık görevinden istifa etti. Fidan’ın

AYM’nin Balyoz Kararı Sevinçle Karşılandı

Anayasa Mahkemesi, Balyoz Planı Davası’nda sanıklarının adil yargılanma haklarının ihlal edildiğine karar vererek, yeniden yargılama yapılmasına hükmetti. Anayasa Mahkemesi, Balyoz

Başbuğ: Solcular budandı, dinciler desteklendi!

Ergenekon davasında tutukluyken, Anayasa Mahkemesi’nin ‘hak ihlali’ kararıyla tahliye olan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, ikinci kitabını yayınladı. Kitapta Başubuğ,

Bir Cevap Yazın