BAŞÇALAN HESABI  ORTAYA ÇIKARILDI

BAŞÇALAN HESABI ORTAYA ÇIKARILDI

TSK içindeki paralel yapının sosyal medyada hükümet aleyhine yapılan yayınların arkasında olduğu ortaya çıktı. Tapeler ve birçok illegal yayının yapıldığı ‘başçalan’ twitter adresini de paralel subayların yönettiği belirlendi. AKP hükümeti’ne yönelik olarak  17 Aralık da başlatılan operasyondan sonra  emniyet ve yargıdan sonra, TSK içindeki tarikatçılar da mercek altına alındı.

Genelkurmay dahil bütün TSK birimlerine yoğun biçimde sızan paralel yapının, uzun süredir sosyal medya üzerinden hükümet aleyhine yapılan yayınların da arkasında olduğu ortaya çıktı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet üyelerinin telefon görüşmeleri olduğu iddia edilen tapeler dahil birçok illegal ve yalan yayının yapıldığı ‘başçalan’ twitter adresini de TSK içindeki paralelcilerin kurup yönettiği belirlendi.

Paralelci subay ve astsubayların ayrıca ‘oğuzyurdu, bulutaltı, hangarınsesi,  gatakulis, gatakulli, paşakeyfi, haramzadeler, tskkulis, süperdenizciler’ gibi twitter adreslerini de kullanarak provokatif yayınlar yaptığı ortaya çıktı. Paralel örgütün mensupları, ‘başçalan’ adresinden hükümetle ilgili, diğerlerinden ise Genelkurmay ve kuvvet komutanlıklarında kendilerine engel olmaya çalışan kişi ve makamlarla ilgili yayınlar yapıyor. Bu adreslerin herhangi birinden yapılan yayın, paralelciler tarafından, diğer twitter adreslerinden de neredeyse aynı cümlelerle duyuruluyor.

illegal içerikler ordudaki paralelci istihbarat mensuplarınca kullanılan hesaplardan yönlendiriliyor. Ses ve görüntü kayıtlarıyla hükümet aleyhindeki her türlü yazı/görüntü youtube ve diğer bazı sitelere de servis ediliyor.

Üst düzey bir subay Akşam gazetesine TSK içindeki yapıyı anlattı. Komutanlıklardaki paralel subaylar tarafından hiyerarşik bir düzen içinde Genelkurmay istihbarattaki paralelci subaylara aktarılan bilgiler Genelkurmay İstihbarat’taki “paralel amirlere” iletiliyor. Bu malzemeler daha sonra, Paralel örgütün sivildeki üst düzey yöneticisine gönderiliyor. Uygun görülen kayıtlar internete veya yandaş basına servis edilirken bazı şantaj kayıtları ise gizli yerlerde saklanıyor.


İlgili yazılar

Tüm Türkiye’yi dinletmiş

Türkiye’nin Almanya’nın ‘takip edilecek hedef ülke’ listesinde olduğu, ancak Alman hükümetinin ne yalanladığı, ne de onayladığı durumu Alman istihbarat çevreleri

Bahçeli: Maskeler düşüyor boyalı yüzler ifşa oluyor

MHP lideri Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından hüküm sözcüsü Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye başkanı arasındaki rüşvet ve yolsuzluk

Boşanmaların yüzde 40 ı ilk 5 yılda

Türkiye genelinde iki yetişkin ve iki çocuklu hanehalklarının yüzde 15.2’si yoksulluk sınırı altında yaşıyor. Tek kişilik hanehalklarının yüzde 13.4’ünün, tek

Bir Cevap Yazın