BAŞÇALAN HESABI  ORTAYA ÇIKARILDI

BAŞÇALAN HESABI ORTAYA ÇIKARILDI

TSK içindeki paralel yapının sosyal medyada hükümet aleyhine yapılan yayınların arkasında olduğu ortaya çıktı. Tapeler ve birçok illegal yayının yapıldığı ‘başçalan’ twitter adresini de paralel subayların yönettiği belirlendi. AKP hükümeti’ne yönelik olarak  17 Aralık da başlatılan operasyondan sonra  emniyet ve yargıdan sonra, TSK içindeki tarikatçılar da mercek altına alındı.

Genelkurmay dahil bütün TSK birimlerine yoğun biçimde sızan paralel yapının, uzun süredir sosyal medya üzerinden hükümet aleyhine yapılan yayınların da arkasında olduğu ortaya çıktı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet üyelerinin telefon görüşmeleri olduğu iddia edilen tapeler dahil birçok illegal ve yalan yayının yapıldığı ‘başçalan’ twitter adresini de TSK içindeki paralelcilerin kurup yönettiği belirlendi.

Paralelci subay ve astsubayların ayrıca ‘oğuzyurdu, bulutaltı, hangarınsesi,  gatakulis, gatakulli, paşakeyfi, haramzadeler, tskkulis, süperdenizciler’ gibi twitter adreslerini de kullanarak provokatif yayınlar yaptığı ortaya çıktı. Paralel örgütün mensupları, ‘başçalan’ adresinden hükümetle ilgili, diğerlerinden ise Genelkurmay ve kuvvet komutanlıklarında kendilerine engel olmaya çalışan kişi ve makamlarla ilgili yayınlar yapıyor. Bu adreslerin herhangi birinden yapılan yayın, paralelciler tarafından, diğer twitter adreslerinden de neredeyse aynı cümlelerle duyuruluyor.

illegal içerikler ordudaki paralelci istihbarat mensuplarınca kullanılan hesaplardan yönlendiriliyor. Ses ve görüntü kayıtlarıyla hükümet aleyhindeki her türlü yazı/görüntü youtube ve diğer bazı sitelere de servis ediliyor.

Üst düzey bir subay Akşam gazetesine TSK içindeki yapıyı anlattı. Komutanlıklardaki paralel subaylar tarafından hiyerarşik bir düzen içinde Genelkurmay istihbarattaki paralelci subaylara aktarılan bilgiler Genelkurmay İstihbarat’taki “paralel amirlere” iletiliyor. Bu malzemeler daha sonra, Paralel örgütün sivildeki üst düzey yöneticisine gönderiliyor. Uygun görülen kayıtlar internete veya yandaş basına servis edilirken bazı şantaj kayıtları ise gizli yerlerde saklanıyor.


İlgili yazılar

Vergi affında yeni gelişme!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in vergi cezalarının silinmemesi gerektiği yönündeki itirazlarının ardından, vergi cezalarının silinmesiyle ilgili madde düzenlemeden çıkarıldı. Yeni düzenlemeye

Ünlü Tarihçi Süleymanşah konusunda hükümeti tiye aldı

Ünlü Tarihçi İlber Ortaylı Süleymanşah türbesi operasyonunun başarılı olduğunu savunan AKP iktidarını tiye aldı. İlber Ortaylı , “Yeni Türkiye’de düşmandan

Ataman: Öğretmenler iktidara mecbur ediliyor!

MHP Genel Sekreteri  İsmet Ataman eğitimde uygulanacak olan  Rotasyon Yönetmeliğinin  öğretmenleri  mağdur edeceğini açıkladı. Yönetmeliğe göre öğretmenlerin aynı eğitim-öğretim kurumunda

Bir Cevap Yazın