BATIKENT’TE CHP’LİLERE SALDIRDILAR

BATIKENT’TE CHP’LİLERE SALDIRDILAR

30 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Yenimahalle’de seçim yarışına gölge düşürmek isteyen provokatörler sahneye çıktı. Batıkent’te AKP’ye ait seçim otobüsünden inen bir grup, bağımsız sol adayın bildirisini dağıtan gençlere pala ve satırlarla saldırdı. Olaylarda saldırıya uğrayanlardan 1’i ağır 2 kişi yaralandı. CHP Yenimahalle Belediye Başkan Adayı ve mevcut Başkan Fethi Yaşar, bu çirkin saldırıyı kınayarak “Yenimahalle’de kanlı ve kirli siyaset istemiyoruz. İlçemizdeki huzur ortamının bozulmasını isteyenlere fırsat vermeyelim. Sağduyulu davranalım” dedi.

Batıkent’te polis müdahalesi

Bildiri dağıtırken AKP’li bir grubun saldırısına uğrayarak yaralanan Hasan Akman ve Utku Sapankıran, Yenimahalle Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde ilk müdahaleleri yapıldı. Aldığı satır darbeleri nedeniyle ağır yaralanan ve durumu kritik olan Akman’ın Yenimahalle Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından İbn-i Sina Hastanesi’ne sevk edildiği öğrenildi.

Çıkan olaylar nedeniyle polis, Batıkent’te teyakkuza geçerken yol trafiğe kapatıldı. Olayların büyümesi üzerine helikopter ve 2 toma da olay yerine geldi. Halkın da olayın duyulması üzerine alanda birikmesi üzerine polis, gaz ve sis bombalarıyla kalabalığı dağıtmaya çalıştı.

“Cevabı sandıkta vereceğiz”

Gençlere acil şifalar dileyen Yaşar, bu çirkin saldırı karşısında büyük üzüntü duyduğunu ifade etti. 5 yıl boyunca Yenimahalle’de dostluk ve kardeşliğin hakim olduğunu kaydeden Yaşar, “Seçimleri kirli oyunlarla provoke etmek isteyenler var. Yenimahalle’de seçimlerin, demokrasi şöleni içerisinde geçmesini temenni ederek bu yarışa başladık. Dilerim 30 Mart’a sayılı günler kala bir daha böyle üzücü olaylarla karşılaşmayız. Hiçbir makam, mevkii bir vatandaşımızın burnunun kanamasına, kalbinin kırılmasına değmez. Ben bütün Yenimahalle halkını sağduyulu davranmaya ve sükunete davet ediyorum. Bu tip tahriklere hep birlikte sandıkta cevap vereceğiz” dedi.

 

 

-


İlgili yazılar

Fuatavni içeriden bildiriyor!

Twitter fenomeni Fuatavni, tek başına iktidarı kaybeden AKP’nin ülkeyi ekonomik krize sokmayı planladığını iddia etti. Fuatavni Twitter’dan şöyle yazdı: 1.

Meral Akşener’e Şok

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener Bahçeli’ye “Başparalelci” dediği için  MHP’den ihraç edildi. Karar oy birliği ile alındı. İhraç kararından sonra bir

Torun: Şehit Üzerinden Siyaset Olmaz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ülkeyi yönetenlerin hala hata yaptığını söyledi. Torun 15 Temmuz darbe girişiminde yaşamını yitirenlerin sorumlusunun

Bir Cevap Yazın