Batum’a kesin ihraç istemi!

Batum’a kesin ihraç istemi!

Halen devam eden CHP MYK’da Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum’un kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevkine karar verildi. Karar MYK’da oybirliği ile alındı.
Kararın gerekçesi olarak, Emine Ülker Tarhan’ın istifasından sonra, Batum’un, “İstifalar sürecek” şeklindeki açıklaması gösterildi.

Toplantının devam ettiği saatlerde  parti sözcüsü Haluk Koç yazılı bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

Basında yer alan CHP’den istifa haberleri çerçevesinde açıklamalarda bulunan Eskişehir milletvekili Bedii Süheyl Batum; “İstifaların devam edeceği, bu istifalarla partiyi sarsacak düzene sokacakları…….” vb. şeklindeki beyanları ile Partiyi kamu oyu önünde doğrudan tartışmaya açan, Parti bütünlüğü ve bütünlüğünü sarsan tutum içine girmiş olmakla; Grup İç Yönetmeliği’nin 78, Tüzüğün 68/E, 70/A hükümleri uyarınca kesin çıkarma cezası istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevki kararlaştırılmıştır.”


İlgili yazılar

CHPl’li vekillerden Erdoğan’a yanıt

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Gaziantep’de Türkiye’yi yeni anayasasına kavuşturmak için tüm güçlerinle çalıştıklarını belirterek, “400 milletvekilini verin ve bu iş huzur

AB’DEN SPASTİK ÖZÜRLÜLERE DESTEK

Spastik özürlüler artık yasaların, uluslararası anlaşmaların ve ilgili mevzuatın kendilerine verdiği haklara daha kolay erişebilecek.

Çamlıca cami inşasını yapan firma hangi ihaleleri kazandı ?

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes Başbakan Davutoğlu’na, Çamlıca Cami inşasını yapan firmanın, TOKİ’den başka hangi ihaleleri kazandığını sordu. CHP’li İhsan

Bir Cevap Yazın