Beşiktaş Vodafon Arena Açıldı

Beşiktaş Vodafon Arena Açıldı

Beşiktaş seyircisinin alınmadığı Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de katıldığı törenle açıldı.

Törende konuşan Başkan Fikret Orman, Cumhurbayşkanı Erdoğan’ın katkısı sayesinde Stadyumun yapıldığını söyledi. Orman Sayın Cumhurbaşkanım gizli kahraman sizsiniz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Vodafon Arena’yı demek biraz zor geliyor bana. Vodafone Arena stadımızın, Kartalımızın yeni yuvasının hayırlı olmasını diliyorum. Kara Kartalımıza yeni stadında başarılı müsabakalar, bol gollü galibiyetler temenni ediyorum” diye konuştu.

Erdoğan, “Başkanından yönetim kurulu üyelerine, kongre üyelerinden taraftar derneklerine, teknik heyetinden futbolcularına, alt yapıdaki miniklere kadar Beşiktaş’ın bugününde ve geleceğinde söz sahibi herkes için artık yeni bir dönem başlıyor. Böyle muhteşem bir stada sahip olmak kadar inanıyorum ki onun hakkını da Beşiktaş camiası verecektir. Beşiktaşlıların bu görkemli eserin ruhuna uygun bir spor performansı ve centilmenliği ortaya koyacaklarına yürekten inanıyorum” dedi.

Törende konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu  tarihi birg ün yaşandığını belirterek “Çünkü kartal evine dönüyor. Herhangi bir sosyal topluluk gibi spor kulüplerinin de varlıklarını sürdürmesi için üç şart vardır. Birincisi sağlam bir gelenek. Hepimiz şahidiz ki Beşiktaş’ta bu gelenek var. Bir kere sembolü Selçuklu’nun da sembolü. Parmakla gösterilen diğer niteliklerinin yanında, centilmenliğiyle de akıllarda yer etmeye devam edecektir. Tıpkı insanlar gibi mekanların da ruhunu olduğunu söylerler. Beşiktaşlıların, bu görkemli esere uygun bir performansı ve centilmenliği ortaya koyacaklarına yürekten inanıyorum” dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, ise  “Büyük bir camianın muhteşem stadyumunun açılışındayız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sahada Erdoğan, Gül, Davutoğlu Fikret Orman ve Akif Çağatay Kılıç arasında kısa paslaşmalar da yapıldı.

 


İlgili yazılar

Gülen’in iadesi için ilk adım

Akşam gazetesinde yer alan bir haberde ABD’de yaşayan Fetullah Gülen’in iadesi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Bu amaçla Dışişleri bakanlığına yazı yazıldığı belirtildi.

İçtüzükte Muhalefetin Sesi Kısılmıyor

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay İçtüzüğün AKP ile yapılan anlaşma çerçevesinde değiştirildiğini belirterek “Muhalefetin sesi kısılmıyor. Aksine yasama ve denetim

İşte bölücülüğün belgesi!

HDP’nin yayın organı Özgür Gündem gazetesi, PYD’nin Cenevre görüşmelerine katılacağı iddiasını manşetine taşıyarak “Lozan yıkıldı” başlığını attı. Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırları

Bir Cevap Yazın