Bilal Mısır pasaportu mu taşıyor?

Bilal Mısır pasaportu mu taşıyor?

El Masri el-Youm’un haberine göre, Mısır pasaportu Bilal Erdoğan’a devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi döneminde verildi. Oğul Erdoğan’ın açık adresini de veren El Masri el-Youm, vatandaşlığın iptali için hukuki sürecin başladığını yazdı. Haberde, Bilal Erdoğan’ın Mısır pasaportuyla 17 Aralık döneminde Gürcistan’a kaçtığı iddia edildi. İddia ile ilgili Türk yetkili makamlarından henüz bir açıklama gelmedi.

Habere göre Mısır İkinci İdare Mahkemesi’nde görülen Bilal Erdoğan’ın vatandaşlığına ilişkin dava, 11 Ekim’e ertelendi. Davada, devrik cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin Bilal Erdoğan’a vatandaşlık verdiği belirtildi. Mahkemenin kararı için ayrıca müfettiş raporlarının da beklendiği öğrenildi.

Gazetenin haberinde Bilal Erdoğan’ın adresi ise El Ahram Caddesi No:1 Heliopolis Kahire olarak gösterildi. Bilal Erdoğan’ın vatandaşlığının iptali için mahkemeye başvuran Mısırlı avukat, Mursi’nin aynı zamanda aralarında Hamas yöneticileri ve bazı Türklerin bulunduğu çok sayıda kişiye hak etmedikleri halde vatandaşlık dağıttığını da iddia etti.

‘Gürcistan’a kaçtı’ iddiası
Haberde Bilal Erdoğan ile ilgili çarpıcı bir iddia daha yer alıyor. El Masri el-Youm’da yer alan haberde, Bilal Erdoğan 17 Aralık operasyonları başlayınca elindeki Mısır pasaportunu kullanarak Gürcistan’a kaçtığı iddia edildi.

17 Aralık döneminde Bilal Erdoğan’ın Gürcistan’a gittiğine dair iddialar medyada çokça yer almıştı.


İlgili yazılar

Elektriğe ve doğalgaza zam!

Enerji Bakanı Taner Yıldız, önümüzdeki aydan itibaren elektriğe ve doğalgaza yüzde 9 zam yapılacağını açıkladı. Yıldız şöyle konuştu: “Enerji maliyetlerimizin

Mimarlar Türkiye turuna hazırlanıyor

Mimarlar Atatürk Orman Çiftliği mücadelesini anlatmak amacıyla gelen davetler üzerine Türkiye’yi dolaşarak panel forumlar düzenliyor. “AOÇ ve Kaçak Saray Mücadelesi

KILIÇDAROĞLU: 4 BAKAN BİR BAŞÇALAN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Kul hakkı yiyenlerle mücadele edeceklerini” söyledi. Giresun’da düzenlenen mitingde konuşan CHP lideri Başbakan Erdoğan’a yine “Baş çalan” dedi.

Bir Cevap Yazın