Bilal Mısır pasaportu mu taşıyor?

Bilal Mısır pasaportu mu taşıyor?

El Masri el-Youm’un haberine göre, Mısır pasaportu Bilal Erdoğan’a devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi döneminde verildi. Oğul Erdoğan’ın açık adresini de veren El Masri el-Youm, vatandaşlığın iptali için hukuki sürecin başladığını yazdı. Haberde, Bilal Erdoğan’ın Mısır pasaportuyla 17 Aralık döneminde Gürcistan’a kaçtığı iddia edildi. İddia ile ilgili Türk yetkili makamlarından henüz bir açıklama gelmedi.

Habere göre Mısır İkinci İdare Mahkemesi’nde görülen Bilal Erdoğan’ın vatandaşlığına ilişkin dava, 11 Ekim’e ertelendi. Davada, devrik cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin Bilal Erdoğan’a vatandaşlık verdiği belirtildi. Mahkemenin kararı için ayrıca müfettiş raporlarının da beklendiği öğrenildi.

Gazetenin haberinde Bilal Erdoğan’ın adresi ise El Ahram Caddesi No:1 Heliopolis Kahire olarak gösterildi. Bilal Erdoğan’ın vatandaşlığının iptali için mahkemeye başvuran Mısırlı avukat, Mursi’nin aynı zamanda aralarında Hamas yöneticileri ve bazı Türklerin bulunduğu çok sayıda kişiye hak etmedikleri halde vatandaşlık dağıttığını da iddia etti.

‘Gürcistan’a kaçtı’ iddiası
Haberde Bilal Erdoğan ile ilgili çarpıcı bir iddia daha yer alıyor. El Masri el-Youm’da yer alan haberde, Bilal Erdoğan 17 Aralık operasyonları başlayınca elindeki Mısır pasaportunu kullanarak Gürcistan’a kaçtığı iddia edildi.

17 Aralık döneminde Bilal Erdoğan’ın Gürcistan’a gittiğine dair iddialar medyada çokça yer almıştı.


İlgili yazılar

Emlak krizi çıkarsa Türkiye yanar!

CHP’nin ekonomiden sorumlu  Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak başkanlığında hazırlanan ekonomi raporunda  konut fiyatlarındaki artışların kaygı verici boyuta ulaştığı belirtildi.

Başbakanın yaptığı anayasal darbedir

Anayasa Profesörleri 12. Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için muhalefetin “istifa etmeli” çağrılarını, BBC Türkçe servisine değerlendirdi. Marmara Üniversitesi

Barzani Kobani’ye neden peşmerge göndermiyor?

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, coğrafi şartların Suriye’nin Kobani bölgesine peşmerge göndermelerini engellediğini söyledi. Erbil’in Selahattin İlçesi’ndeki başkanlık

Bir Cevap Yazın