Bilim üretemeyenler yalan üretirler

Bilim üretemeyenler yalan üretirler

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı mahfillerde bir süredir Atatürk ve Cumhuriyeti gözden düşürme amacına hizmet etmek için yeni bir yalan üretilmiş.

Güya; “Cumhuriyet kurulduğu günlerde bir akşam Mustafa Kemal Atatürk içki masasında iken Başbakan İsmet Paşa gelmiş ve ülkenin yer altı ve yer üstü kaynaklarını, servetlerini yabancılara peşkeş çeken bir kararnameyi içkili iken Atatürk’e imzalatmış. Ülkenin yaşadığı ekonomik sıkıntıların altında 1923 de yapılan bu peşkeş çekme yatmakta imiş. Ancak hamdolsun ki 2023 yılında bu yüzyıllık talan bitecek ve ülkemiz yar altı ve ye rüstü servetlerine kavuşacakmış.”

Şimdilerde bu yalan ne yazık ki tüm ülke sathında, kandırılmaya müsait kesimlere pazarlanmakta. Kafalar karıştırılmaya ve Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı özellikle yeni nesillerin beyinlerine enjekte edilmeye çalışılmakta.

Ne büyük bir tesadüf ki Recep Tayyip Erdoğan da bir süredir 2023 vizyonundan söz ediyor. 2023 vizyonunu ayrıntılı olarak Cumhurbaşkanı adaylığı sırasında “Cumhurbaşkanlığı Türkiye Vizyon Belgesi”ni açıklarken dile getirmişti. Belgenin tanıtımında, vizyon belgesinin adının “Yeni Türkiye Yolunda” olduğunu, “Demokratik”, “Müreffeh” ve “Öncü Ülke” başlıkları taşıdığını belirtmiş ve aynen şöyle devam etmişti:

“Eski Türkiye devletin etrafında kümelenmiş seçkinlerin, elitlerin, çetelerin dışında herkes için karanlık Türkiye’dir. Hepimiz eski Türkiye’nin acılarını yaşadık. Eski Türkiye artık eskide kalmıştır. Eski Türkiye’nin kapıları kapanmıştır. Halkın değişim arzusu ve talebi nihayet kendisine diriliş zemini bulmuştur. Kaçınılmaz değişim artık başlamıştır ve güçlü bir şekilde devam etmektedir.”

Ne yazık ki Cumhurbaşkanının bu sözleri ile yukarda sözünü ettiğimiz akıllara ziyan yalan birbirini tamamlar durumdadır. Bir tarafta Cumhuriyetin en üst düzey iki yöneticisine ülkenin servetlerini yüz yıllığına yabancılara peşkeş çektikleri iftirası atılırken vizyon belgesinde de devletin etrafında kümelenmiş seçkin ve elit çetelerden söz edilmektedir. Ancak gene vizyon Belgesine göre ülkemiz “Cumhuriyetin kuruluşunun yüzüncü yılında yani 2023 yılında bu büyük medeniyeti inşa ve ihya etmekle yükümlü siyasi kadro tarafından yeniden inşa ve ihya edilecektir”. Yani yüz yıllık peşkeş 2023 de bitecek ve yeni Türkiye Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığında yeniden kurulacaktır. Kuşkusuz üretilen bu ve benzeri yalanlarla 2023 vizyonunun kamuoyu tarafından kabulünün alt yapısı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Bu sözler ve yalanlar Atatürk ve Cumhuriyetin kurucu kadrolarının akıl ve bilime dayanan kalkınmacı çabalarını yok saymaktadırlar. Cumhuriyetin ilk yıllarında toplu iğne bile yapamaz durumdaki bir ülkeyi çok kısa bir sürede şeker, çimento, demir çelik, kumaş ve ayakkabı gibi temel ihtiyaç maddelerini üreten fabrikalarla, demiryollarıyla, devlet üretme çiftlikleri ile ve daha bir yığın kalkınmacı yatırımla donattığını inkar etmektedirler.

Olsun, bu akıl dışı yalanlarla Cumhuriyetin ürettiklerini inkar etmeye devam etsinler. Bilim üretemeyen insanlar maalesef yalan üretmekten başka bir şey yapamamaktadırlar. Ama bilmezler ki dünya tarihinde yalanlar ve iftiralarla uzun süre yönetilebilmiş bir ülke yoktur. O çok bilinen sözle “herkesi kısa bir süre kandırabilirsiniz, birilerini sürekli kandırabilirsiniz ama herkesi sürekli kandıramazsınız.” Bu nedenle üretilen yalanlar yalanı üreten sistemlerin bir süre sonra hızla yıkılmalarına yol açacak olan patlamaya hazır bombalardır ve bu sistem bu yalanlarla kendi sonunu hazırlamaya devam etmektedir.

Prof. Dr. Mehmet Tomanbay
22.Dönem Ankara Milletvekili

 


İlgili yazılar

Kılıçdaroğlu’ndan Hükümete 4 Soru

Kılıçdaroğlu, “darbenin siyasi ayağı” tartışmalarına ilişkin 4 soru yöneltti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis’teki grup toplantısında “darbenin siyasi ayağı”

KaçAKsaray’ın önünde prtesto

AOÇ’de yeni yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na yürümek isteyen Öğrenci Kolektifi üyesi 22 kişi polisin gazlı müdahalesinin ardından yaka paça gözaltına alındı.

Çözüm sürecinin nisiyatifi Öcalan’da

İmralı’da hapis cezasını çeken PKK elebaşı Abdullah Öcalan, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’e çözüm sürecine ilişkin olarak iki hafta içinde önemli aşamalar kaydedileceğini açıkladı.

“Bilim üretemeyenler yalan üretirler” için 1 cevap

  1. Ayten Erarslan diyor ki:

    Akıl ve bilime dayalı kalkınma çabaları reddedilirken, kapatılan veya yabancılara satılan fabrikalar/bankalar vs.de unutturulmaktadır. Ayrıca yandaş medya ve bir takım sanat dünyasındaki halkın tanıdığı isimleri de propagandalarında kullanmaktadırlar. Çok güzel bir yazı,tebrik ederim.

Bir Cevap Yazın