BTK VE TİB YASADIŞI İŞ YAPIYOR

BTK VE TİB YASADIŞI İŞ YAPIYOR

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Telekomünikasyon İletişim Başkanı Ahmet Cemaleddin Çelik, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer ve Türkiye’deki 276 internet servis sağlayıcıları hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
BTK tarafından verilen 20 Mart 2014 tarihli “twitter.com” adresli internet sitesine erişimin engellenmesi kararının hukuki dayanaktan yoksun bir idari işlem olduğu belirten Aksünger, yapılan işlemin Anayasanın 13 ve 22. maddeleri, AHİS’in 10. maddesi ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun 9. maddesine aykırı olduğunu ifade etti.
Suç duyurusunda, BTK’nın 20 Mart 2014 tarihli kararının Anayasanın 13. 22. ve 26. maddelerine ve 5651 sayılı Yasanın 9. maddesine açıkça aykırı olduğu iddia edilerek, kararı alan ve uygulayan BTK ve TİB Başkan ve yetkilileri hakkında TCK 257 kapsamında ve bu kararı uygulayan yetkili internet servis sağlayıcılarılar (İSS) hakkında TCK 124 kapsamında gerekli soruşturma yapılarak kamu davası açılması talep edildi.


İlgili yazılar

Davutoğlu iki ismin gölgesinde kalacak

Financial Times gazetesi, AKP’nin dünkü olağanüstü kongresinde genel başkanlığa seçilen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlığı sırasında, Tayyip Erdoğan’ın gölgesini üzerinde

Hakan Fidan Erdoğan’ı kızdırdı!

MİT eski Müsteşarı Fidan, kendisine tahsis edilen 30 milyon dolarlık uçağı görevden ayrıldıktan sonra da kullanmaya devam etti. Bu durum,

ÜRETEN TÜRKİYE’NİN SOYULAN BANKASI

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Halkbank’ın Meksan şirketine kullandırdığı ve tahsil etmediği teminatlı alacağını çok düşük bedelle Abdullah Tivnikli, Mustafa Latif Topbaş ve Korkut Özal’ın ortak olduğu Akabe Şirketi’ne devrederek bankanın zarar ettirdiğini bildirdi. Erdoğdu, “İddialarımızın hepsi belgeli. O nedenle iddialarımın sonuna kadar arkasındayım” dedi. Erdoğdu Bankanın zararının 100 milyon dolar olduğunu iddia etti.

Bir Cevap Yazın