Bu kez felaket denizde

Bu kez felaket denizde

Kaçak göçmenleri taşıdığı iddia edilen 12 metre uzunluğundaki bir tekne İstanbul açıklarında alabora oldu ve en az 25 kişinin boğularak öldüğü belirtildi. Batan teknenin Romanya veya Bulgaristan’a gittiği sanılıyor. Teknenin sabah 06.00 sularında battığı ancak 08.30 sularında fark edildiği iddia ediliyor. Teknede bulunanların 2 saat kadar yüzdükleri öğrenildi. Teknede  yaklaşık 40 bulunduğu ve  8 kişinin kurtarıldığı ifade edildi faciada 25 kişinin öldüğü  ifade edilirken ancak 10 kişinin cesedi sudan çıkarıldı.

Kurtarma çalışmalarına katılan bir balıkçı “Bir kişiyi biz yarı baygın halde çıkarttık. Tekne yarı batık halde. 30 kişiyi alacak büyüklükte değil. Bize Bulgaristan’a gidiyor gibi geldi. Ölenlerin çoğu çocuk. Tekne küçük bir tekne bildiğiniz sandal. Dehşeti görüyoruz. Denizde çocuk cesetleri görüyoruz. Çocuklardan birinin cenazesi gemimizde, sanırım Afrika kökenli. Burada dehşet yaşanıyor.” ifadesini kullandı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekiplerinin arama çalışmalarına Rumeli Feneri’ndeki balıkçı tekneleri de katıldı.


İlgili yazılar

Esad seçime iddialı giriyor

İçsavaşın sürdüğü Suriye’de yarın cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. Esad’ın yeniden aday olduğu seçimde Türkiye’deki Suriyeliler oy kullanamayacak.

CHP’den kritik görüşme öncesi flaş çağrı

MHP’nin, CHP ile koalisyon masasına oturmasının ülkenin menfaatine olduğunu söyleyen Tekin, “AKP ile koalisyon olmazsa, ülkemizi yangın yeri olmaktan kurtaracak

Fuatavni’den Türkiye’yi sarsacak iddia

Fuatavni : eylemler olacak cematin üzerine atılacak. Twitter fenomeni Fuat Avni hesabı, Türkiye gündemine oturacak iddialarda bulundu. Fuat Avni hesabı,

Bir Cevap Yazın